Česká IT Spoločnosť Solitea, ktorej 73 percent vlastní slovenský investor Sandberg Capital, získala 100-percentný podiel v spoločnosti Prytanis. ide o českého dodávateľa informačných systémov pre autodopravcov, prevádzkovateľov osobnej prepravy, špedičné a logistické spoločnosti.

Po decembrovej akvizícii spoločnosti VH Soft je to v krátkej dobe už druhá investícia Solitey do tohto segmentu.

„Vnímame tu obrovskú synergiu. Know-how Prytanisu na poli informačných systémov pre riešenie dopravy dokáže Solitea doplniť o skúsenosti v oblasti ERP či dátovej analytiky,“ hovorí predseda predstavenstva Solitey Martin Cígler.

Michal Rybovič, partner investičného fondu Sandberg Capital
Neprehliadnite

Lacno už firmy na Slovensku ani v Česku nekúpite, hovorí investor zo Sandberg Capitalu

Spoločnosť Prytanis bude aj najďalej riadiť pôvodný výkonný manažment. V štruktúre Solitey bude spadať do divízie medium-sized business. Cenu akvizície strany nezverejnili. Transakcia ešte podlieha schváleniu českého Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže.

Úspešná Solitea

Solitea sa stala súčasťou investičného fondu Sandberg Capitalu v roku 2015. Ide doposiaľ o jednu z najlepších investícií Sandbergu, ktorý založil bývalý partner J&T Martin Fedor.

„Spoločnosť v čase vstupu Sandbergu generovala tržby štyri milióny eur, zamestnávala 80 ľudí a EBITDA bola 700-tisíc eur. Po šiestich rokoch má tržby 80 miliónov eur, 1 200 ľudí a EBITDA je desať miliónov eur,“ pochválil výkon Solitey ďalší partner Sandbergu Michal Rybovič.

Michal Rybovič, partner investičného fondu Sandberg Capital
Zdroj: MICHAL SMRČOK
Michal Rybovič, partner investičného fondu Sandberg Capital

Holding Solitea je jedným z najväčších dodávateľov účtovných a podnikových informačných systémov (ERP) v strednej a východnej Európe. Okrem toho poskytuje cloudové služby a aktívny je aj na trhu pokladničných systémov.

Súčasťou jeho portfólia je aj outsourcing spracovania miezd a rozsiahle projekty na mieru ako napríklad implementácia systému pre fínsku colnú správu.

Martin Cígler, CEO, Solitea
Neprehliadnite

Začínal s pôžičkou od babičky, s peniazmi bývalého manažéra J&T vybudoval miliónové impérium

V posledných štyroch rokoch uskutočnila Solitea mnoho akvizícii IT spoločností na Slovensku a v Česku (Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, D3Soft, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Mainstream, Smart software, Vema, WBI), v Rakúsku (JET ERP) a na Balkáne (Billans, MIT Informatika, SAOP).

V tomto roku holding očakáva výnosy presahujúce 2,5 miliardy korún, teda takmer 100 miliónov eur.