Nezadržateľne sa blíži 30. september a s ním aj povinnosť sporiteľov uhradiť si svoje záväzky voči Sociálnej poisťovni. Tá sa rozhodla firmám a živnostníkom tento termín pripomenúť.

Napriek miliardám, ktoré šli do informatizácie verejnej správy, sociálka má mailový kontakt iba na zlomok platiteľov. Podobne aj tón klientskej komunikácie zvolila štátna inštitúcia ako z čias normalizácie.

Poplatková povinnosť

Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby, ktorí si počas minuloročného pandemického obdobia odložili splatenie poistného za marec 2020, majú už iba pár dní na jeho splátku. Na pripomenutie tejto skutočnosti nezvolila Sociálna poisťovňa práve „klientsky friendly“ spôsob.

Bankám padli zisky o takmer dve tretiny
Neprehliadnite

Na Slovensku zbankrotovalo už viac ako 50-tisíc ľudí. V júli ich bolo najviac v tomto roku

 „V najbližších dňoch bude Sociálna poisťovňa opätovne posielať SZČO a zamestnávateľom e-mailové správy, v ktorých ich upozorní na povinnosť uhradiť odložené platby poistného za marec 2020 do 30. septembra 2021,“ uviedla na svojej webovej stránke. „Ide o ústretovú službu Sociálnej poisťovne, mimo jej zákonných povinností,“ dodáva v správe.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa