Rastúce ceny energií vytvárajú silný dopyt po riešeniach ako takéto náklady zoškrtávať. Záujem firiem sa preto obracia aj na nové technológie, ktoré doteraz neskúšali a ktoré sú už dostupné aj v našich končinách.

Na tieto možnosti sa preto zameriava slovenský startup, ktorý kombinuje batérie a algoritmy. Takzvané batériové úložiská majú firmám umožniť korigovať stúpajúce náklady za energie. Technologická firma Fuergy má za sebou štartovaciu čiaru a čaká na širšiu expanziu. Investori do nej najnovšie naliali 16 miliónov eur.

Šetrenie ako služba

Za najnovšou investíciou stojí investičná skupina Pro Partners Holding, ktorá očakáva zásadnejší rast firmy v najbližších troch rokoch. Jej cieľom je urobiť z batériových úložísk slovenského technologického startupu zelený investičný produkt a zároveň dostupnejšiu technológiu pre širšiu skupinu firiem.

„Prepojenie investičného kapitálu s firemným sektorom pomôže urýchliť prechod na čistejšiu, lacnejšiu a decentralizovanú energetiku aj bez štátnej podpory. Rozhodujúcimi faktormi v prospech investície do spoločnosti Fuergy boli predovšetkým inovatívnosť poskytovaných produktov a riešení v energetickej sfére,“ hovorí Tomáš Zedníček, senior partner Pro Partners Holding.

Fuergy
Zdroj: Fuergy

Pre tú ide zároveň o diverzifikáciu portfólia aj na nové oblasti biznisu, keďže doteraz mala v portfóliu napríklad podiely v Aquacity Poprad, vo Wellness hoteli Patince a stredisku Holidaypark či v doplnkovej dôchodkovej spoločnosti Stabilita. Aktivity pritom vedie aj prostredníctvom správcovskej spoločnosti IAD Investments.

Podľa investorov je kľúčovým rozšírenie nových riešení v oblasti energetických nákladov malých a stredných firiem aj do servisných služieb. Inými slovami, startup cieli na to, aby sa zo šetrenia na energiách stala akákoľvek objednateľná služba. Vďaka dodávanej technológii a inovatívnemu prístupu k energetickému riadeniu je dnes Fuergy už jedným z lídrov v oblasti smart batériových riešení na Slovensku.

Aj pätinová úspora

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa