Odchádzajúci šéf S. Čajka bol dlhoročným zamestnancom Lidla. Na rôznych pozíciách na Slovensku i v zahraničí pracoval dvanásť rokov. Pod jeho vedením sa diskontný reťazec vypracoval na jedného z lídrov maloobchodného predaja na slovenskom trhu. Dôvody jeho odchodu spoločnosť nekomunikuje.

Nový riaditeľ M. Gála pôsobí v štruktúrach Lidla osem rokov. Na čelo slovenskej vetvy prichádza z Pobaltia. Od minulého roka sa spolupodieľal z pozície obchodného riaditeľa na príprave vstupu Lidla na litovský trh, ktorý bol skompletizovaný začiatkom tohto mesiaca.

Výmena S. Čajku vyznieva prekvapujúco. Začiatkom júna Lidl prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti LinkedIn zverejnil informáciu o otvorení prvých 15 predajní v Litve, ktorá sa stala dvadsiatousiedmou krajinou reťazca. „V Litve držíme palce aj nášmu kolegovi Matúšovi Gálovi, ktorý posilnil litovský tím z Lidl Slovensko. Aktuálne pracuje ako obchodný riaditeľ a vedie logistické centrum v Kaunase a má na starosti chod všetkých predajní,“ napísal reťazec 2. júna.

Matúš Gála začínal v Lidli po absolvovaní vysokej školy v Nitre ako regionálny manažér pre západné Slovensko. Po dvoch rokoch sa stal vedúcim vzdelávania, neskôr bol vedúcim úseku organizácie predaja pre český a slovenský trh a následne vedúcim predaja.

Po dvanástich rokoch od vstupu na slovenský trh Lidl prevádzkuje 124 predajní a tri logistické centrá. Otvorením tretieho z nich v Seredi si vytvoril priestor na ďalšiu expanziu. Má rozpracovaných viacero projektov rekonštrukcie, rozširovania či výstavby nových predajní. V súčasnosti zamestnáva viac ako štyritisíc ľudí.