Investičná skupina Krupa Global Investments, za ktorou stojí P. Krúpa, nakúpila akcie prestížneho anglického futbalového klubu Manchester United. Informáciu priniesol portál E15.

Hovorkyňa investičnej skupiny Barbora Hanáková pre český ekonomický portál uviedla, že akcie nakupovali v priebehu posledných troch mesiacov minulého roka. „Aktuálne držíme približne 60-tisíc akcií,“ spresnila.

Podhodnotené akcie

Hodnota investície pôvodne predstavovala zhruba 870-tisíc eur. V súčasnosti dosahuje vyše milión eur. Podiel slovenského finančníka však predstavuje zatiaľ len stotinu percenta celkovej trhovej kapitalizácie klubu.

„Podľa nášho názoru boli akcie Manchesteru United hlboko podhodnotené, a to na úrovni okolo 16 až 17 dolárov za akciu v porovnaní s inými futbalovými klubmi v Európe s podobnou základňou fanúšikov, kultúrou a povedomím o značke,“ uviedol P. Krúpa pre E15.

Partnerstvo Esetu s Dortmundom

Slovenská IT firma Eset sa minulý rok dohodla na partnerstve s nemeckým futbalovým klubom Borussia Dortmund. Spolupráca trvá od aktuálnej sezóny a je uzavretá na tri nasledujúce roky.

Partnerstvo Esetu s klubom má byť orientované na podporu fanúšikov počas zápasov. Medzi úvodnými aktivitami bol transport priaznivcov bezplatnými rikšami Esetu z vlakovej stanice na domovský štadión Signal Iduna Park. Službu využilo okolo 1 500 fanúšikov.