Investičná skupina v minulosti na Slovensku vlastnila podiel v sieti predajní s elektronikou Nay, EI má aj pätinový podiel v českom výrobcovi nealkoholických nápojov Kofola.

Spoločnosť CBA Slovakia, ktorú založil slovenský podnikateľ Marián Šufliarsky a ďalej ju rozvíjal jeho syn, je po medzinárodných reťazcoch jedným z najväčších lokálnych maloobchodných reťazcov na Slovensku. Tržby spoločnosti z predaja tovaru vlani dosiahli 130 miliónov eur, vlani aj predvlani skončila firma v strate.

EI uviedla, že v rámci kúpy CBA Slovakia poskytne aj 16 miliónov eur na oddlženie spoločnosti a na financovanie jej ďalšej expanzie. „Sme presvedčení, že CBA Slovakia je vhodnou platformou pre rozvoj na maloobchodnom trhu s potravinami lokálneho charakteru. Očakávame, že význam tohto typu predajní bude rásť,“ povedal Michał Rusiecki, vedúci partner spoločnosti EI zodpovedný za spomínanú transakciu.

„Chceme podporiť spoločnosť v jej ambicióznom pláne, zmodernizovať sieť súčasných obchodov a výrazne ju rozšíriť do budúcna,“ dodal Martin Chocholáček, investičný riaditeľ EI pre Slovensko.

Od roku 1990 EI investovala 173 miliónov eur do piatich spoločností v oblasti maloobchodného predaja potravín v regióne strednej a východnej Európy. EI je jednou z najväčších spoločností spravujúcich private equity fondy v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 miliardy eur.