Nábrežie Dunaja sa budúci rok v apríli stane domovom ďalšieho nákupného centra. Rozšírenie komplexu Eurovea poskytne zákazníkom 320 obchodov, reštaurácií, kaviarní či barov. V súčasnosti má svojich nájomcov už viac ako 80 percent prevádzok, pričom na Slovensku prídu aj celkom nové zahraničné značky.

Nový hráč na trhu

Jednou z nich bude britský reťazec JD Sports, ktorý je zameraný na predaj športového značkového oblečenia a obuvi. História maloobchodnej spoločnosti siaha do roku 1981, kedy značku založili John Wardle a David Makin. V roku 2005 kúpila 45-percentný podiel vo firme spoločnosť Pentland Group.

A man holds a Sony Playstation 4 after he purchased it at the Lincoln Park BestBuy store in Chicago on Friday, Nov. 15, 2013. The PlayStation 4, came out Friday. The Xbox One, goes on sale next week. (AP Photo/Nam Y. Huh)
Neprehliadnite

Začína sa najsilnejšie obdobie pre nakupovanie. Herných konzol je však nedostatok a cena rastie

Spoločnosť je zaujímavá najmä množstvom akvizícií menších alebo podobne veľkých maloobchodných hráčov v rôznych častiach sveta. Celkovo vynaložila na akvizície stovky miliónov dolárov. Doteraz najväčšou bolo prevzatie amerického maloobchodného predajcu Finish Line v roku 2018 za 558 miliónov dolárov.

Dnes firma prevádzkuje viac ako 3 200 obchodov pod rôznymi značkami v Európe, Spojených štátoch, Ázii či v Austrálii. Odhaduje sa, že celkovo zamestnáva viac ako 37-tisíc ľudí.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa