Biotechnologická spoločnosť MultiplexDX dokončila dôležitú etapu vývoja inovatívneho diagnostického testu Multiplex8+ pre pacientky s rakovinou prsníka. Ten posúva celú diagnostiku na vyšší level, čo je dôležité pre efektívnejšiu liečbu.

Firme sa podarilo dokončiť aj veľký európsky EIC Accelerator grant, v rámci ktorého získala tri milióny eur na výskum onkologickej diagnostiky. Experti z praxe konštatovali, že diagnostika je revolučná a má veľmi veľký potenciál spôsobiť zmenu postupov v diagnostike a liečbe rakoviny prsníka.

Stovky miliónov na validáciu

V máji sa firma rozhodla spustiť novú crowdfundingovú kampaň na platforme Crowdberry, ktorej cieľom je od investorov získať 7,5 milióna eur. Prostriedky majú byť použité na klinické testy, prípravu prospektívnej klinickej validácie, marketing či rozšírenie tímu a prevádzkovú infraštruktúru. Za približne dva týždne od spustenia kampane investori pokryli čiastku vo výške viac ako 3,7 milióna eur. Na cieľovej sume sa 2,5 miliónmi eur bude spolupodieľať investičný fond Neulogy Ventures.

„Analytickú funkčnosť testu sme demonštrovali retrospektívnou klinickou validáciou na viac ako 1 000 bioptických vzorkách z biobánk. Spomínaná prospektívna validácia nám umožní preukázať klinickú hodnotu testu Multiplex8+ a následne ho zaviezť do klinickej praxe,“ hovorí Pavol Čekan, CEO spoločnosti MultipelxDX.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa