Dva roky pandémie potrápili spolu s automotivom aj najväčší segment priemyslu. Strojárske spoločnosti museli prehodnocovať svoje zákazky a bojovať s nedostatkami v dodávateľských reťazcoch.

Napriek tomu, niektorým tunajším etablovaným firmám sa podarilo rásť aj počas koronakrízy, pretože sa zamerali na niektorú z nových a najmä silno podporovaných oblastí výroby.

Víťazom koronakrízy sa tak stala aj dcérska firma nemeckého konglomerátu Thyssenkrupp, ktorá našla svoje ziskové útočisko vo výrobe komponentov pre veterné elektrárne.

Navyše, jej rast možno očakávať aj v ďalšom období, keďže projektov veterných elektrární pribúda aj na Slovensku a do tejto oblasti majú smerovať aj milióny z európskych dotácií.

Rekordné tržby

Hoci na vlaňajšie výsledky firiem zo strojárskeho sektora v krajine si bude treba počkať prinajmenšom do jari tohto roka, niektoré firmy nedávno zverejnili svoje výsledky z minulého fiškálneho roka.

TREND si všimol, že sa darilo aj etablovanej strojárskej spoločnosti Thyssenkrupp rothe erde Slovakia. Slovenská dcéra koncernu Thyssenkrupp žiarila napriek koronakríze a v tržbách dosiahla nový rekord. Na Slovensku má nemecký koncern viaceré zastúpenia, naďalej sa však veľmi dobre darí práve výrobcovi z Považskej Bystrice.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa