Biotechnologickú spoločnosť MultiplexDX tvorí medzinárodný vedecký tím pod vedením Pavla Čekana. Primárne sa zaoberá výskumom onkologickej diagnostiky rakoviny prsníka. Po vyčerpávajúcich rokoch dokazovania prospešnosti projektu sa vedci dočkali úspechu. V súťaži Deloitte Technology Fast 50 za rok 2022 sa firma v rámci strednej Európy umiestnila na treťom mieste. Zároveň sa objavila v špeciálnej klasifikácii subjektov Impact Stars.

Za založením vlastnej firmy stála podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti MultiplexDX Pavla Čekana vidina jeho ďalšej etapy života. Po 18 rokoch pôsobenia v oblasti vedy a výskumu v zahraničí sa rozhodol vrátiť a pokračovať vo vývoji a validácii RNA diagnostiky na Slovensku.

Za vznikom biotechového startupu stál okrem P. Čekana aj Vladimír Wolf, ktorý v roku 2018 z firmy odišiel. Od začiatku projektu riešil tím okolo Pavla Čekana nielen jeho vedeckú stránku, ale aj to, ako dostať onkologickú diagnostiku do klinickej praxe. Po zadefinovaní reálneho komerčného potenciálu projektu spoločnosť získala súkromný investičný kapitál.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa