SY 85 Paríž - Hráč PSG Zlatan Ibrahimovič oslavuje svoj úvodný gól v prvom osemfinálovom zápase Ligy majstrov PSG - FC Chelsea v Paríži 16. februára 2016. FOTO TASR/AP 
PSG's Zlatan Ibrahimovic celebrates his opening goal during the Champions League round of 16, 1st leg soccer match between Paris Saint Germain and Chelsea at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Tuesday, Feb. 16, 2016. (AP Photo/Christophe Ena)
Neprehliadnite

Bohatí ľudia nenakupujú v Ikei, ale inteligentní áno. Švédom sa darilo aj cez lockdown

Dnes zverejnila hospodárske výsledky aj švédska telekomunikačná firma Ericsson. Očakávania však firma nedokázala naplniť. To sa prejavilo aj na sentimente investorov, ktorí poslali akcie firmy nadol o osem percent.

Na Slovensku firma pracuje na viacerých kľúčových projektoch pri digitalizácii a zavádzaní 5G siete.

Sklamanie pre burzu

Za druhý kvartál tohto roka dosiahol Ericsson nižší zisk, ako sa očakávalo. Zisk 566 miliónov eur je však vyšší ako v rovnakom období pred rokom. V roku 2020 mala firma zisk menší o 20 percent. Stále však výsledok jarnej sezóny nijako neohúril.

Podľa odhadov analytickej firmy Refinitiv sa očakával zisk vyšší o niekoľko desiatok miliónov. Prejavilo sa to aj na cene akcií, ktoré od oznámenia výsledkov prudko padajú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa