Česká investičná a realitná skupina Arete, ktorej súčasťou sú fondy investujúce do nehnuteľností, dokončila celú transakciu a vlastníctvo kompletného portfólia podfondu podfondu Arete Invest CEE II prešlo do rúk austrálskej spoločnosti Cromwell European European Real Estate (CEREIT). 

Vývojové centrum Hengstler v kežmarskom priemyselnom parku
Neprehliadnite

Kežmarské haly s nemeckým vývojovým centrom zmenili majiteľa

Portfólio zahŕňa jedenásť logistických a priemyselných nehnuteľností v Českej republike a na Slovensku s takmer sto percentnou obsadenosťou. Haly sú prenajaté sedemnástim najmä medzinárodným nájomcom. V portfóliu je celková prenajímateľná plocha 125-tisíc mentrov štvorcových a 140-tisíc metrov štvorcových pre ďalší development. Hodnota pätice slovenských nehnuteľností dosahuje približne 62,4 milióna eur.

Pandémia obchod nezastavila

Transakcia v celkovej hodnote 113,2 milióna eur prebehla s súlade so zmluvami uzavretými v decembri minulého roka. "Dnes bola dokončená transakcia prevodu celého portfólia nehnuteľností nášho druhého podfondu a vlastníctvo prešlo do rúk spoločnosti Cromwell European REIT. Hoci sme vďaka pandémii stále ďaleko od štandardných podmienok, transakcia bola dokončená presne v dohodnutom termíne," potvrdil Robert Ides, spoluzakaldateľ skupiny Arete.

Pre spoločnosť Cromwell E-Reit, ktorá manažuje fond Cromwell European Real Estate, ide o prvý vstup na český a slovenský trh. Jeho doterajšie portfólio pozostáva z 95 nehnuteľností v Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Holandsku a Poľsku. Medzinárodná skupina Cromwell Property Group, má v správe majetok v hodnote 7,1 miliardy eur.

Neprehliadnite

Na Slovensko vstupuje nový realitný fond, vyžaduje investíciu aspoň 200-tisíc eur

"V súčasnej dobe sa zameriavame na zvyšovanie podielu sektoru logistiky a ľahkého priemyslu v portfóliu a po tejto akvizícii bude tento podiel takmer 38 percent. Dôležité je, že CEREIT teraz pôsobí tiež na dvoch nových, atraktívnych a rýchlo rastúcich trhoch," uviedol Simon Garing, CEO spoločnosti spravujúcej CEREIT.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa