Maďarská spoločnosť sa rovnako ako SSM zameriava na výrobu betonárskej ocele zo šrotu. Zamestnáva približne štyristo ľudí a jej ročná kapacita je 360-tisíc ton ocele. ÓAM Ózdi Acélművek sídli v blízkosti hraníc so Slovenskom a od samotnej oceliarne v Strážskom je vzdialená približne dvesto kilometrov.

Plány nekonkretizovali

Koľko skupina Max Aicher za SSM zaplatila, a aké plány s fabrikou má firma nekonkretizovala. „Aktuálne diskutujeme o rôznych možnostiach, ktoré budú následne analyzované. To, samozrejme, zaberie určitý čas. Dovtedy nebudeme poskytovať žiadne ďalšie informácie,“ uviedla spoločnosť v oficiálnom stanovisku.

Skupina pôsobí v 18 krajinách, kde zamestnáva štyritisíc pracovníkov. Jej ročné tržby sa pohybujú na úrovni jednej miliardy eur. Okrem hutníctva je aktívna aj v stavebníctve, turizme, realitách a odpadoch.

Max Aicher už na Slovensku pôsobí cez svoju leopoldovskú dcéru Max Aicher Slovakia, ktorá sa zaoberá zberom odpadu zo železných kovov. Odoberá napríklad kovový odpad z fabrík Schaeffler v Kysuckom Novom Meste a v Skalici. Práve kovový odpad bude v prípade obnovenia výroby v Strážskom kľúčový, keďže je to základná surovina pre produkciu stavebnej ocele, ktorá bola nosným produktom fabriky.

Skrachovanú oceliareň v Strážskom kúpili Nemci. Cez Maďarov

Zdroj: Ivan Fleischer

Nevyhnutné investície

Skupina Max Aicher sa navyše musí

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa