Startup Moneyhoon založila skupina odborníkov, pričom každý sa venuje svojej oblasti. CEO Erik Čebík je špecialista na investovanie a financie, Matúš Polakovič sa venuje komunikácii, stratégii a brandu, Michal Josífko sa stará o Software development a Dušan Michalko je zodpovedný za vedenie a prevádzku spoločnosti. Tím je zložený z viac ako dvadsiatich ľudí, z ktorých polovicu tvoria vývojári.

„Fixné mesačné poplatky, hypotekárne a poisťovacie produkty či investičné nástroje bolo doteraz možné spravovať len roztrieštene na rôznych samostatných portáloch alebo využívať zastaranú formu finančného poradenstva. Používateľ bude mať možnosť vybrať si finálny produkt podľa svojich možností a preferencií bez opakovaných návštev banky,“ hovorí o platforme CEO a spoluzakladateľ Moneyhoonu E. Čebík.

Dve investície za krátky čas

Startup už v októbri minulého roka ohlásil investíciu vo výške takmer jedného milióna eur od slovenských fondov Vision Ventures a Vacuum Group. Druhá investícia prichádza práve teraz pri spustení samotného produktu a opäť sa pod ňu podpisuje ako hlavný investor slovenský fond Vision Ventures, ktorý podporuje inovatívne projekty s globálnymi ambíciami na Slovensku v pre-seed a seed fáze. Spoločne s ďalšou investíciou od WEM Private Fund podporia Moneyhoon v raste sumou viac ako milión eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa