Novinka značky Škoda dostáva jasnejšie kontúry a podľa očakávaní sa bude volať Slavia. Navyše má ísť o model, ktorý nebude určený pre európsky trh.

Škoda
Neprehliadnite

Škoda Auto odhaduje, že pre čipy vyrobí tento rok o štvrť milióna áut menej

Prototypy pripravovaného sedanu sa najnovšie podarilo nájsť aj na cestách a automobilka, ktorá v súčasnosti rieši problémy s dodávkami polovodičov v troch českých výrobných podnikoch, odhalila aj dizajnový návrh novinky. Ten sa predstaví ešte v tomto roku.

Zacielenie na nové trhy je aj podľa samotnej automobilky zrejmé. Tá už dávnejšie avizovala, že chce dominovať v nižšom a strednom segmente dostupných vozidiel a v súčasnosti vedie koncernový vývoj automobilov pre indický trh.

Škoda Slavia
Zdroj: Škoda Auto

Na ten plánuje vstúpiť so samostatnými modelmi. Jedným z nich, ktorý sa už aj predáva, je mestské SUV Kushaq. Po ňom bude nasledovať práve kompaktný sedan.

Názov automobilu podľa Škody odkazuje na úplné začiatky histórie výrobcu. „Škoda má bohatý medzinárodný odkaz presahujúci 125 rokov. Názov Slavia reprezentuje počiatky úspešného príbehu, v ktorom sa Škoda Auto stala jednou z najúspešnejších automobiliek. Tento tradičný názov tak teraz opäť predstavuje začiatok novej éry značky Škoda, tentoraz na indickom trhu,“ objasňuje Zac Hollis, vedúci Škoda Auto India.

Škoda auto
Neprehliadnite

Škoda Auto na dva týždne zastavuje výrobu pre nedostatok čipov

Ten bude vyrábaný na rovnakej platforme ako SUV Kushaq a ktorá bola vyvinutá špeciálne pre potreby indického trhu. Novinka nepriamo nahradí model Rapid.

Pozrite si detailnejšie vizualizácie modelu Škoda Slavia vo fotogalérii.