V súvislosti s práve prebiehajúcim autosalónom v Mníchove sa postupne odkrývajú aj ďalšie plány väčšiny svetových automobiliek ohľadom elektromobility. Novinky, ktoré budú v ďalších mesiacoch a rokoch uvádzať na trh a do sériovej výroby už naplno rátajú s prísnou emisnou politikou a potrebou prejsť na trend e-mobility.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Škoda ruší kombík a Rivian sa cíti na takmer sto miliárd

Ako však naznačujú nové plány českej automobilky Škoda Auto, nové modely, ktoré nahradia tie súčasné, nebudú práve najlacnejšie.

Nástupca kombíka

Z Nemecka totiž nedávno prišla aj informácia o ukončení vývoja a výroby modelu Fabia Combi. Tento model postupne strácal silu v predajoch, ale mladoboleslavská automobilka ho eliminuje z portfólia najmä kvôli novým emisným normám a potrebe kapacít pre výrobu elektrických modelov.

Ako už dávnejšie avizoval šéf Škoda Auto Thomas Schäfer, značka prinesie prinajmenšom tri nové elektrické modely, menšie a lacnejšie ako favorizovaný model Enyaq.

Škoda Cross
Zdroj: Škoda Auto
Škoda Cross

Jeden nahradí elektrické Citigo, ktoré sa vyrába na Slovensku a druhý model by mal byť elektrický crossover. Ten by mal byť nástupcom práve kombi verzie Fabie. Škoda totiž v rámci koncernu Volkswagen dostáva na starosť segment menších elektromobilov, ktoré bude vyvíjať aj vyrábať. Práve nový crossover ID.2 by mal byť ideovým nástupcom Fabie Combi.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa