Najnovší model Škoda Enyaq bude mať svetovú premiéru už 1. septembra v Prahe a česká značka si od svojho elektromobilu sľubuje pomerne veľa. Ide o jej vstup na trh elektromobilov a automobilka dúfa, že do roku 2025 budú čisto elektrické modely a plug-in hybridy predstavovať až 25 percent predaja značky.

Prekvapí dojazdom

Nový model Enyaq iV je prvé sériové vozidlo značky s čisto batériovým elektrickým pohonom na modulárnej platforme pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Tá je základom aj iných elektrických modelov skupiny Volkswagen, do ktorej patrí aj značka Škoda.

Jaroslav Herzog
Neprehliadnite

Novým konateľom ŠKODA AUTO Slovensko sa stáva Jaroslav Hercog

Výrobca najnovšie zverejnil skice interiéru a fotografie maskovaného vozidla, ktoré naznačujú vzhľad najdôležitejšieho tohtoročného modelu. Meno nového modelu je odvodené od írskeho slova enya, čo znamená „zdroj života“. Je jedným z viac než desiatich elektrifikovaných modelov, ktoré Škoda uvedie do konca roka 2022.

Ako sa v rozhovore pre TREND vyjadril špecialista obchodov s batériami eMobilita v Škoda Auto Jan Železný, elektromobil plánovaný v roku 2020 má ponúknuť dojazd až 500 kilometrov.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa