Novými majiteľmi Grand Hotela Bellevue sú traja Slováci, ktorí už dlhodobo patria k najaktívnejším predstaviteľom tunajšej komunity menších investorov, zameraných na skupovanie minoritných akcionárskych pozícii firiem z rôznych odvetví. Rozhodujúcimi sú Adrián Vološin a Roman Murár, podiel tretieho partnera, ktorý si neželá byť menovaný, je iba menej významný.

Majiteľmi hotela, ktorý so svojimi 140 izbami i veľkým kongresovým centrom patrí k vôbec najväčším hotelom v krajine, sa teda prekvapivo stali ľudia, ktorých doteraz slovenský biznis poznal ako obchodníkov s niekoľkopercentnými podielmi. Svoje akcie a hlavne ich reálne ocenenie si bránili voči majoritným vlastníkom rôznych firiem vždy veľmi srdnato, ale vždy sa zameriavali práve len na menšie majetkové podiely.

Hotel za akcie

Obaja noví majitelia Grand Hotela Bellevue o pozadí celej transakcie s TREND.sk nechceli hovoriť, odvolávajúc sa na zmluvnú mlčanlivosť.

Od iných ľudí, oboznámených s transakciou, sa však TREND.sk dozvedel, že prebehla na základe vzájomnej zámeny akcií. J. Široký dal obom donedávna malým investorom vysokotatranský hotel za to, že oni na neho previedli všetky minoritné pozície v rôznych jeho firmách od výroby rúr a farieb až k IT-zákazkám či stavebníctvu a developovaniu obchodných centier.

Širokého majetok sa ďalej stenčuje. Už nemá ani Grand Hotel Bellevue

Grand Hotel Bellevue Zdroj: Grand Hotel Bellevue

Že by ďalšie rozpredaje v pozadí?

Za ochotou J. Širokého pustiť hotel iným vlastníkom mohlo byť aj to, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa