Automobilová spoločnosť Jaguar Land Rover (JLR) oznámila, že ruší plánované plne elektrické SUV značky Land Rover, ktoré malo byť takzvaným Road Roverom.

Potrebuje totiž zmeniť svoj program nových vozidiel na platforme modulárnej pozdĺžnej architektúry (MLA), pretože tieto nebudú zodpovedať emisným a technologickým požiadavkám automobilky v ďalšom období, uviedlo vedenie skupiny.

Halewood Plant Secure As Ford Seals GBP 1 Billion Sale
Neprehliadnite

Nitriansky Jaguar nevylúčil prepúšťanie pre reorganizáciu celej firmy

Nerentabilná platforma

Ako pre portál Automotive News uviedol finančný riaditeľ Adrian Mardell, spoločnosť JLR ukončuje vývoj vozidiel na tejto platforme, a to vrátane plne elektrického sedanu Jaguar XJ a plne elektrického modelu Land Rover. Platiť by to dokonca malo aj pre dlho očakávaný SUV model Jaguar J-Pace. 

Dodal, že túto platformu budú odteraz využívať výhradne veľké SUV značky Land Rover, ako sú modely Range Rover a Range Rover Sport, nie plánované elektrické modely. 

Jaguar Land Rover, Nitra
Zdroj: Trend, Ma?o ?trauch

Dôvodom pre zrušenie programu platforiem MLA-mid je sčasti aj fakt, že by JLR nepomohli dostatočne znížiť emisie, uviedol A. Mardell. „Tieto normy by sme len dobiehali a to v dnešnom priemysle nestačí,“ dodal. Zároveň aktuálne platformy MLA už nespĺňajú nové ciele automobilky, a to ani v oblasti technológií a dizajnu, obzvlášť ak sa skupina chce vrátiť k udržateľnej ziskovosti.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa