„V Hlohovci chceme rozbehnúť novú sterilnú produkciu injekčných roztokov, ktorá nás síce bude stať desiatky miliónov eur, ale dostane nás do nového segmentu i na nové trhy,“ informuje TREND Ľubomír Šoltýs, spoluvlastník česko-slovenskej investičnej skupiny Wood & Company. Tá pred šiestimi rokmi prevzala hlohoveckú farmáciu od niekdajších vlastníkov z francúzskeho farmaceutického koncernu Sanofi.

O investícii, ktorá patrí vôbec k najväčším v histórii hlohoveckej farmácie, môže jej terajší vlastník uvažovať aj preto, že sa mu pre ňu podarilo získať skúseného a v domácej farmácii veľmi úspešného manažéra.

Zopakovať martinský príbeh

Od leta minulého roku Sanece šéfuje Slovák Matúš Kútny, ktorý kedysi pracoval aj v Slovakofarme, ale najväčšie úspechy zožal až neskôr s martinskou HBM Pharmou. Tú dokázal k terajším oveľa lepším výsledkom s ročnými ziskami na úrovni okolo dvoch miliónov eur posunúť aj vďaka rozvoju jej tradičných výrob injekčných roztokov.

Skúsenosti s nimi chce zúročiť aj na novom poste. Zatiaľ čo HBM Pharma je v biznise s injekciami doma už dlhšie, pre Sanecu pôjde o novú skúsenosť.

Pozdvihnutie HBM Pharmy, ktorá bola ešte pred piatimi rokmi v pomerne vysokých stratách, sa pritom vo farmaceutických kruhoch cení

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa