Juhoslovenský región posilní svoju pozíciu na logistickej mape. V susedstve viacerých skladových hál neďaleko Dunajskej Stredy pribudne nový logistický komplex. Rakúska developerská spoločnosť Go Asset má ambíciu vybudovať nové centrum logistiky na západnom Slovensku.

Celková výmera úžitkovej plochy areálu by mala mať rozlohu približne 100-tisíc štvorcových metrov. Developer láka potenciálnych nájomcov na kvalitnú dopravnú dostupnosť, dostatok pracovnej sily a vysoký technologický a energetický štandard. Súčasťou projektu je výstavba troch samostatných budov s celkovo desiatimi vjazdmi a 163 rampami pre kamióny.

Novovybudovaný most ponad Dunaj smeruje k problematickému násypu a následne ku križovatke s D2 pri Jarovciach.
Neprehliadnite

Štát má dilemu. Namiesto diaľnice môže skončiť s kopou odpadu

Rastúci logistický hot-spot

Projekt Log Center R7 už získal stavebné povolenie a so samotnou výstavbou by sa malo začať v najbližších mesiacoch. Logistický park sa bude nachádzať pri obci Kostolné Kračany v existujúcom priemyselnom a logistickom uzle. V bezprostrednom okolí sa už dnes nachádzajú skladové a priemyselné priestory spoločností ako LG, Schindler, Bracchi, Kik či Deichmann.

„Log Center Adria pri slovinskom Terste je prvým projektom. Teraz nás teší, že budeme môcť vytvoriť ďalší logistický hotspot v oblasti Dunajskej Stredy na Slovensku a ponúknuť našim nájomcom najmodernejšie riešenia pre logistické potreby,“ hovorí Andreas Liebsch, generálny riaditeľ rakúskej spoločnosti Go Asset.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa