Ako spoločnosť avizovala v posudzovanom zámere na informačnom portáli Ministerstva životného prostredia SR, nová prevádzka by mala priniesť výrobné a skladové priestory, pričom firma ju označuje ako projekt JLR. Investícia v Nitre je ďalším z krokov strategického partnerstva, keďže portugalská skupina Sodecia Automotive Europe je väčšinovým vlastníkom automotive divízie skupiny Matador.

TREND oslovil spoločnosť s otázkami o investícii, ktorá by mohla zahŕňať aj nový nábor pracovníkov. Správu budeme aktualizovať.

“Predmetom posudzovanej investície je osadenie nových výrobných technológií v existujúcom objekte haly, ktorá aktuálne slúži na strojársku výrobu v meste Nitra, v mestskej časti Dolné Krškany. Zároveň sa navrhovanými činnosťami upravia existujúce priestory výrobno-skladovej haly pre potreby nových činností, určených pre subdodávky automobilového priemyslu,” uvádza Matador v predloženom návrhu.

Čakalo sa na Jaguar

Na doterajšiu investíciu skupiny Matador Group v Nitre vo výške 22,4 milióna eur, ktorá slúžila na vybudovanie závodu na lisovanie a zváranie dielcov karosérií pre automobilky, prispel štát investičnými stimulmi v objeme takmer 5 miliónov eur. Podnik doteraz

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa