1. Peugeot chce byť už len elektrický

Každý nový model značky Peugeot uvedený na trh v Európe do roku 2030 bude už len plne elektrický, naznačila nedávno výkonná riaditeľka spoločnosti Peugeot Linda Jackson. Značka sa v rámci skupiny Stellantis pripravuje na prechod od spaľovacích motorov v najbližšej dekáde.

Top v automotive
Neprehliadnite

Top v automotive: Tesla štartuje v Texase, ale áut sa predáva čoraz menej

Napriek tomu, podľa L. Jacksonovej Peugeot bude pre medzinárodné trhy naďalej dodávať autá aj s vnútorným spaľovaním. „Stále sa však musíme uistiť, že pre svojich medzinárodných zákazníkov zachováme ponuky na spaľovacie pohony,“ povedala riaditeľka. Do roku 2024 bude celá zostava elektrifikovaná, uviedla L. Jacksonová.

Značka Peugeot sa tak pridáva k ďalším výrobcom, ktorí už stihli oznámiť, že pre Európu budú vyrábať len plne elektrické vozidlá. Ostatné značky Stellantisu už skôr uviedli, odkedy plánujú uvádzať na tento trh iba plne elektrické modely – vrátane modelov DS, Alfa Romeo a Opel/Vauxhall.

Výroba automobilov Peugeot v závode Stellantis PSA Trnava. Na linke Peugeot 208.
Zdroj: ROBO HUBAČ

Generálny riaditeľ Stellantisu Carlos Tavares uviedol, že skupina sa do roku 2030 chce zamerať na viac ako 70-percentný predaj v Európe a viac ako 40-percentný v Spojených štátoch s vozidlami s nízkymi emisiami.