Konkurzné konanie ešte nie je samotným konkurzom, no je istou predsieňou na jeho prípadné spustenie. Počas konkurzného konania sa zisťuje, či firma naozaj nemá dostatočnú finančnú silu na uhradenie svojich dlhov. Ak nie, ide do konkurzu, v ktorom sa rozpredáva jej majetok.

Kováčik verí v odvrátenie konkurzu

V súčasnosti jediný vlastník Forzy J. Kováčik, ktorý kedysi spoluvlastnil aj televíziu Markíza či veľký mäsokombinát PM Zbrojníky (predal ho Pente), však stále verí, že jeho firma sa konkurzu vyhne.

„Rokujeme s Privatbankou, ktorá je jediným väčším veriteľom Forzy a pevne veríme, že spolu nájdeme iné riešenie ako jej zosunutie do konkurzu,“ povedal pre TREND.sk J. Kováčik.

Zároveň otvorene priznal čo je za finančnými problémami Forzy. Niektoré jej projekty totiž podľa neho napredujú v posledných mesiacoch pomalšie ako sa pôvodne čakalo, a práve preto za ne firme meškajú aj platby od klientov. Svoje vlastné podlžnosti voči Privatbanke chce majiteľ doriešiť čo najskôr.

Privátna banka Penty posiela Kováčikovu Forzu do konkurzu

Ján Kováčik Zdroj: Maňo Štrauch

Len torzo bývalého záberu

Pravdou však zostáva, že dnes je Forza oveľa slabším produkčným domom ako dakedy. Hudobnú anketu Slávik firma ukončila ešte v roku 2013, argumentovala vtedy klesajúcim záujmom verejnosti o súťaž. A filmový festival Art Film Fest zastrešuje už iná firma, hoci tiež pod kontrolou J. Kováčika — pred dva a pol rokom založená spoločnosť s rovnakým názvom. Z veľkých projektov v súčastnosti pokrýva Forza iba súťaž Miss Slovensko.

Na zužovanie výkonnosti Forzy poukazujú aj finančné výsledky. Medzi 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa