Investičná a developerská skupina Arete získala kapitál na expanziu svojich ďalších aktivít a projektov. Skupina, ktorá zastrešuje aj vlastný industriálny fond, v uplynulých dňoch podpísala s konzorciom bánk Česká sporiteľňa a Slovenská sporiteľňa financovanie prostredníctvom úveru na viac ako sto miliónov eur.

„Ide o míľnik a začiatok ďalšej fázy budovania a rozvoja portfólia tretieho fondu. Bude tak možné rýchlejšie napĺňať ciele stanovené v investičnej stratégii fondu Arete Industrial. Zdroje z bankového financovania budú použité na výstavbu nových priemyselných parkov a plánované akvizície výnosových nehnuteľností,“ uviedol Lubor Svoboda, spoluzakladateľ skupiny.

Dodal, že spolu s radom akvizícií a developmentov úspešne realizovaných v ostatných dvoch rokoch má skupina cieľ do konca roku 2023 vybudovať portfólio aktív v správe o celkovej hodnote viac ako 300 miliónov eur.

„Dôvera jednej z najväčších bankových skupiny v Česku a na Slovensku nás teší a je potvrdením dlhoročnej práce,“ naznačil. Podľa Českej sporiteľne ide o pozitívnu transakciu, keďže banka má dlhodobo podporovať investície do developmentu a rozvoja infraštruktúry v Česku.

Investičná a realitná skupina Arete vznikla ešte v roku 2014 a zameriava sa na investície do nehnuteľností. Jej prvý podfond sa zaoberal rezidenčnými nehnuteľnosťami a ukončil investičný cyklus v roku 2017.

Druhý podfond investujúci do priemyselných nehnuteľností fungoval od roku 2016, pričom v roku 2021 sa naplnil jeho investičný horizont a vďaka predaju celého portfólia fond investorom vytvoril nadštandardné zisky.

Od roku 2020 skupina otvorila tretí investičný produkt, industriálny fond, ktorého cieľom nie sú len investície do dokončených priemyselných nehnuteľností, ale aj ich výstavba. Uvedené fondy sú fondy kvalifikovaných investorov.

Ďalšie dôležité správy

Arete - logistický park
Neprehliadnite

Investičná skupina Arete je opäť na nákupoch. Jej fond získal nový park na Slovensku