Tá tak na Slovensku preberá spoločnosti Kika Nábytok Slovensko vrátane jej piatich obchodov a IMV kika Slovensko v likvidácii. Rozhodnutie úradu nadobudlo právoplatnosť 27. júla.

Transakcia zahŕňala sieť Kika s jej obchodmi v Rakúsku, Českej republike a na Slovensku. Predaj nábytkárskej siete bol súčasťou reštrukturalizácie juhoafrického maloobchodného holdingu, ktorý sa po vlaňajších nezrovnalostiach v účtovníctve dostal do finančných problémov.

Patrí pritom do väčšieho obchodu medzi Steinhoffom a Signou, ktorý sa má podľa medializovaných informácií týkať majetku v hodnote takmer 500 miliónov eur.

Holding Signa má dve divízie. Jednu maloobchodnú, ktorá pôsobí najmä v Nemecku, kde prevádzkuje obchodné domy Karstadt. Ponúka tam širokú škálu výrobkov od elektroniky, oblečenia cez hračky či športové potreby. Na Slovensku pôsobí len okrajovo v oblasti internetového predaja športovej obuvi. Druhá divízia sa venuje nehnuteľnostiam a pôsobí hlavne v Rakúsku, Nemecku a tiež v Taliansku.

Signa Holding tak od spoločnosti Steinhoff preberie celkovo 46 predajní v Rakúsku. Na Slovensku sú to obchody Kika v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Poprade a v Košiciach. Spoločnosť Kika Nábytok Slovensko pritom podľa zverejnených údajov dosiahla v roku 2017 celkové tržby 34,5 milióna eur a vykázala stratu v objeme 356-tisíc eur.