Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla znížil ceny svojich áut v Severnej Amerike približne o 6 percent po tom, ako dopyt po nových autách v dôsledku pandémie nového koronavírusu v regióne klesol.

Podľa odhadov spoločnosti J. D. Power klesol retailový predaj áut len v Spojených štátoch v apríli medziročne až o 50 percent. V máji by sa však predaj mal zotaviť, keďže reštrikcie na obmedzenie šírenia nového koronavírusu by už mali byť do veľkej miery odstránené a navyše, automobilky ponúkli stimuly na podporu predaja.

Tesla, ktorá bola nútená pre karanténne opatrenia pozastaviť výrobu v kalifornskom Fremonte, už produkciu obnovila, aj keď spustenie výroby sprevádzali konflikty s regionálnymi úradmi. Dopyt bol však slabý, a tak spoločnosť oznámila zníženie cien.

Elon Musk v New Yorku
Neprehliadnite

Tesla zažalovala úrady v Kalifornii. Musk hrozí presunutím závodu mimo štátu

Ako uviedla agentúra Reuters, v stredu Tesla na svojej webovej stránke informovala, že počiatočná cena sedanu Model S dosahuje v súčasnosti 74 990 dolárov (68 328 eur), zatiaľ čo pôvodná cena predstavovala 79 990 dolárov. Cenu znížila firma aj v prípade Modelu X.

Zatiaľ, čo pôvodne bola základná cena stanovená na 84 990 dolárov, teraz dosahuje 79 990 dolárov. Najlacnejšie z áut Model 3 predáva Tesla za 37 990 dolárov, čo je dvetisíc dolárov menej než pred znížením cien.

Tesla zníži aj cenu dovážaných áut Model X a Model S v Číne, a to približne o štyri percentá. V prípade vozidla Model 3, ktorý pre čínsky trh vyrába v šanghajskom závode, však cena zostáva na pôvodnej úrovni.