Zamestnanci koncernu Volkswagen v Nemecku dostanú za minulý rok podľa výsledkov najnovších kolektívnych vyjednávaní bonus vo výške takmer 2 700 eur.

Hoci ide v slovenských pomeroch o značnú sumu, je to podstatne menej ako zamestnanci dostali v predchádzajúcich rokoch. Koncern zdôrazňuje, že bonus by mal preukázať ocenenie pracovnej sily.

Na snímke zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia a.s. odchádzajú z práce po obnovení výroby v Bratislave 20. apríla 2020. Bratislavský Volkswagen od pondelka po niekoľkotýždňovej prestávke čiastočne obnovil výrobu automobilov. Bratislavský závod rozbehol v jednozmennej prevádzke za prísnych opatrení jeden zo segmentov vyrábajúcich SUV vozidlá. Firma prerušila výrobu 17. marca 2020 pre aktuálnu krízovú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Automobilka sa rozhodla prerušiť výrobu aj z
Neprehliadnite

Volkswagen v Bratislave zamestná stovku nových ľudí. Má na to dobré dôvody

Napriek tomu, že koncern vyrába aj na Slovensku, kde sa v najbližších rokoch rozhodol preinvestovať takmer miliardu eur, odmeny tunajších zamestnancov stále nedosahujú na štandard západných trhov.

A to ani tých v iných slovenských automobilkách. V tejto súvislosti je aktuálna otázka, nakoľko sme ešte vzdialení od západných manufaktúr v automotive.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa