Aktualizované 30. augusta 2019: „Vzhľadom na to, že spoločnosť Potraviny Kačka, a.s. podľa zákona spĺňa podmienky na vyhlásenie konkurzu, a najmä vzhľadom na významné obmedzenie disponovania s účtami spoločnosti Potraviny Kačka, a.s. bankou, podalo predstavenstvo spoločnosti v piatok 30.8.2019 návrh na konkurz. Do rozhodnutia súdu o vyhlásení konkurzu má spoločnosť Potraviny Kačka, a.s. záujem pokračovať v štandardnej prevádzkovej činnosti a mať predajne otvorené čo najdlhšie,“ uviedol po piatkových rokovaniach generálny riaditeľ Kačky Wiesław Chlebuś. 

Ešte v stredu hovoril W. Chlebuś o tom, že ekonomická situácia je zložitá, prebiehajú rokovania s financujúcou bankou a hľadanie nového investora. 

O tom, že poľská Enterprise Investors (EI) nezvláda postaviť sieť potravín na nohy sa hovorilo už dlhšie. Najstaršia stredoeurópska private equity spoločnosť EI prevzala CBA Slovakia od Mariána Šufliarskeho začiatkom minulého roka. M. Šufliarsky bol jedným z obchodníkov aliancie CBA, ktorá zahrňuje ďalších desiatich prevádzkovateľov potravín CBA. Poliaci začali po prevzatí s veľkým rebrandingom na „najuletenejšie“ potraviny Kačka a hotovili sa na divokú expanziu. 

Počiatočná finančná injekcia mala byť 16 miliónov eur. Investori plánovali zrekonštruovať a zmodernizovať predajne, pridať viac lokálnych a čerstvých tovarov. Cieľom bolo vytvoriť

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa