O masívnej investícii dcérskej spoločnosti nemeckej automobilky Porsche sa hovorilo ešte dávno pred pandémiou. Prvou časťou významnej investície v lokalite Hornej Stredy bolo vybudovanie Centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby, ktoré už slúži na vývoj automatizovaných výrobných zariadení. Nasledovať mala nová výrobná fabrika v jeho tesnej blízkosti. 

Slovenská dcéra prestížnej nemeckej skupiny však musela pre túto investíciu zabojovať so slovenskými úradmi, čo projekt výrazne spomalilo. Tie pripomienkami mali zdržať realizáciu ďalšej časti investície a novej výroby, ktorej výstavba inak mohla začať už skôr. Najnovšie však podľa zistení TRENDu masívna investícia dostala zelenú a Nemci nás tak môžu posunúť ďalej v globálnom biznise s elektromobilitou.

Práce môžu začať

Výroba v novom závode bude pozostávať z montáže podzostáv batériových článkov, ktoré sa ďalej budú montovať do modulov a následne skúšať a testovať podľa náročných požiadaviek zákazníka.

Namiesto karosérií sa tak prekvapivo zameria Porsche na elektromobilitu a výrobu dielov pre aktuálne najobľúbenejšie modely svoje materskej značky. Obzvlášť na populárny elektrický model Taycan.

Podľa informácií TRENDu spoločnosť Porsche Werkzeugbau od 11. januára získala právoplatné stavebné povolenie na výstavbu prvej fázy projektu. Následne začala so stavbou a chce dobehnúť obdobie, keď výstavba bola prerušená.

Spoločnosť už intenzívne pracuje aj na ďalších projektoch. Ich realizácia na Slovensku je však závislá od situácie na trhu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa