Súbor antibyrokratických opatrení na podporu podnikateľského prostredia, ktorý v koalícii presadil minister hospodárstva, má parlamentom schváliť na svojej najbližšej schôdzi.

Priamo záchrana, po ktorej v súčasnosti volajú mnohé firmy v ohrození svojho biznisu, to síce nebude, ale ak sa im podarí v ťažkých časoch finančne prežiť, budú mať vari na svojich pleciach o niečo menej byrokracie ako dlhé roky predtým.

Síce v malom, ale štát v tomto prípade akoby už nestál nad nimi s bičom šikanóznych sankcií a pokút za nesplnenie či porušenie povinnosti, ani im nepridáva nové, ale pokúša sa im aspoň trochu porozumieť. A nie pár opatreniami, ale rovno viac ako stovkou. Prirodzene, aj vo vlastnom záujme, ako to v politike chodí.

Premiér Igor Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík.
Neprehliadnite

Zvoní šikanovaniu podnikateľov umieračik? Sulík má okrem „kilečka“ aj ďalšie plány

Tento pocit, zdá sa, mohlo stredajšie rozhodnutie vlády navodiť aspoň u niektorých podnikateľov. Sulík ako predseda strany Sloboda a Solidarita a súčasne aj šéf rezortu hospodárstva musel čo-to vo svojom „kilečku“ oprášiť a dať ho do nového šatu, aby odrážalo to, čo si súčasná vážna ekonomická situácia vyžaduje.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa