Na úvod si treba uvedomiť, že príjemné prostredie v automobile nie je iba o vzhľade, ale aj bezpečnosti vášho vozidla. Preto je vhodné pri výbere konkrétnych doplnkov a služieb myslieť aj na tento fakt. Obklopiť sa vecami, ktoré sú pre vás príjemné a cítite sa vďaka nim pohodlnejšie, je v podstate jednoduché, dôležité však je, aby vás nič pritom nerozptyľovalo a zachovali ste si potrebnú koncentráciu a opatrnosť pri jazde.

Až keď si všetko dobre zvážite, môžete pristúpiť k výberu. Takže, ak sa chystáte do lesa na prechádzku alebo lov, okrem modernej termovízie budete potrebovať na pohodlnú cestu aj inú dobrú výbavu. A my vieme, z čoho sa skladá.

Kvalitné a príjemné oblečenie
Podľa prieskumu európskych expertov je takmer tretina všetkých smrteľných nehôd spôsobená únavou vodiča a následkom toho aj zaspaním počas jazdy. Spravidla sa to deje počas dlhých výletov a najčastejšie - v noci, keď je naše telo zvyknuté na odpočinok.

Čo urobiť preto, aby ste sa takýmto nepríjemnostiam na dlhej ceste vyhli a ako môžete prekonať únavu počas jazdy? Spôsobov zvýšenia energie a dobrej koncentrácie existuje niekoľko, vám však na úvod stačí, vybrať si do auta pohodlné oblečenie.

Začnite kvalitnými nohavicami, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a vaše nohy nebudú ovplyvňované a bezpečnosť ohrozená diskomfortom. Všímajte si ich strih, spracovanie švov a materiálové prevedenie. Zvážený výber sa na pohodlí a spokojnosti pri jazde v aute určite odzrkadlí.

Prekontrolujte brzdové kotúče

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com
Ilustračné foto.


Brzdový systém automobilu je určite jedným z najdôležitejších systémov vo vozidle, ktorý zaisťuje nielen jeho bezpečnosť, ale aj pohodlie. Ak mu teda nevenujete pozornosť, spočiatku malá porucha prerastie do rozmerov, za ktoré môžete neskôr zaplatiť životom. Pre lepší pocit, komfort, pohodlie a istotu na cestách si preto vybavte auto novými brzdovými kotúčmi.

Nezabudnite na repas DPF fitlra
Emisie pochádzajúce z činnosti spaľovacích motorov, ktoré spaľujú benzín alebo naftu, sú pre naše zdravie a stav životného prostredia veľmi nebezpečné. A keďže počet automobilov na cestách v priebehu niekoľkých posledných rokov neuveriteľne vzrástol, predstavujú emisie z výfukov dnes viac ako 83 % všetkých škodlivých látok vo vzduchu.

Koncentráciu týchto škodlivých látok však môžete obmedziť bez toho, aby ste prišli o svoj komfort. Stačí popremýšľať nad inštaláciou a pravidelným čistením DPF filtra v aute. Pokiaľ sa ale bojíte, že to bude ďalší náklad a investícia, stačí si vybrať spoločnosť, ktorá vykoná kompletný repas DPF filtra s pomocou metrologicky overených prístrojov a vaša spokojnosť bude maximálna a auto pre životné prostredie a zdravie ľudí menej škodlivé.

Nezabudnite na spoločnosť
Príjemné cestovanie v aute bude aj vtedy, ak máte po svojom pravom boku spolujazdca. Ideálne je, ak vás dokáže pri dlhých cestách nahradiť a za volantom vymeniť. Navyše, počas spoločnej komunikácie ubehne čas cestovania oveľa rýchlejšie a potreba udržiavať konverzáciu zabráni mozgu v uvoľnení a nástupu únavy.

Niektoré situácie sa ale predvídať jednoducho nedajú a vinníkom nehody a nepohodlia na ceste môže byť iný účastník vozovky. V takomto prípade je dôležité vedieť adekvátne reagovať a podať pomocnú ruku. Určite by ste preto mali aspoň raz za čas absolvovať kurzy rýchlej prvej pomoci.

Zaspievajte si
Ďalším spôsobom, ako sa rozveseliť, je zaspievať si. A čím hlasnejšie, tým lepšie. Vysvetlenie je celkom jednoduché. Pľúca začnú pracovať aktívnejšie, do krvi sa dostane viac kyslíka, ktorý tonizuje celé telo a stimuluje činnosť mozgu. A aby vám to išlo ešte lepšie, pustite si k tomu rádio alebo obľúbené CD. Spolu s ergonomickou športovou sedačkou sa vám bude v aute jazdiť na akokoľvek dlhej ceste oveľa lepšie. Tak na to myslite a včas sa na cestu pripravte.