Riaditeľ denníku Corriere della Sera povedal, že nesplácaná je asi štvrtina úverov, ktoré banka poskytla. „Banka už nemôže pokračovať. Okamžite potrebuje rekapitalizovať…, náklady na úvery už presiahli prijateľnú hranicu,“ dodal.

„Je potrebných 800 miliónov až jedna miliarda eur… Banka prerobila miliardu eur čiastočne kvôli recesii, ale tiež kvôli tomu, že sa za posledné tri až štyri roky požičiavalo bez akýchkoľvek pravidiel,“ pokračoval V. De Bustis.

Banka Popolare di Bare podľa nej taktiež plánuje prepustiť 800 zo zhruba tritisíc zamestnancov.

Talianska centrálna banka minulý týždeň uviedla, že záťažové testy robené tento rok u malých talianskych bánk, ktoré nie sú priamo pod dohľadom ECB, ukázali, že šesť poskytovateľov úverov by v rámci nepriaznivého scenára nemalo dostatok kapitálu.

Na záchrane banky by sa podľa zdrojov agentúry Reuters mohla podieľať banka Mediocredito Centrale. Zdroje však dodávajú, že tento štátom vlastnený ústav prehlbuje kapitálovú injekciu.

Taliansky vládny kabinet zvažuje zákon, ktorý by banke Mediocredito Centrale uľahčil podieľanie sa na záchrannom pláne. FITD v júli podporil najnovší plán na záchranu problémovej inštitúcie Banca Carige a súhlasil s tým, že prevezme časť navrhovanej finančnej pomoci vo výške 900 miliónov eur.