Jedna z budov na slávnej francúzskej ulici Champs-Elysees zmenila majiteľa. Padol tak nový rekord v rámci transakcií s komerčnými nehnuteľnosťami na tejto významnej parížskej triede. Najvyššia suma, ktorú naposledy vyplatili za podobnú budovu, bola 613 miliónov eur, uviedol šéf Groupama Immobilier Eric Donnet. Tentoraz kupujúci odmietol zverejniť predajnú cenu, informoval Bloomberg, doterajší rekord však prevyšuje.

Groupama Immobilier predala budovu s dĺžkou viac ako 60 metrov novému fondu Cheval Paris. Je to jedna z najdlhších nehnuteľností na najznámejšej parížskej ulici. Nachádza sa 150 metrov od Víťazného oblúka. Groupama Immobilier získala spomínanú budovu na 150 avenue des Champs-Elysees v roku 2009 a podľa E. Donneta mala z transakcie čistý zisk viac ako 400 miliónov eur.

Fond Cheval Paris, ktorý spravuje Mimco Asset Management a jeho hlavným podporovateľom je kanadský fond Brookfield, investuje podľa Le Figaro do projektu približne 800 miliónov eur vrátane renovačných prác.

Nehnuteľnosti sa zvyčajne považujú za dobré zabezpečenie proti rastúcej inflácii. Najmä pokiaľ ide o komerčné nehnuteľnosti. Schopnosť prenajímateľov zvýšiť nájomné môže totiž zmierniť následky stúpajúcich nákladov. Ak infláciu poháňa silný ekonomický rast, nájomné stúpa, budovy zostávajú plné a prenajímatelia majú istotu rastúceho príjmu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa