Rekordne dlhá cesta bola priamym dôsledkom nedávno vyhláseného zákazu vstupu pre Európanov do Spojených štátov. Za normálnych okolností má totiž lietadlo na tejto trase medzipristátie v Los Angeles.

Všetci cestujúci tam však musia zo stroja vystúpiť a prejsť americkou pohraničnou kontrolou, aby mohli absolvovať ďalšiu časť cesty. To však u cestujúcich na palube za terajších podmienok nešlo.

Let TN064 preto vyrazil v nedeľu o 3:00 miestneho času z hlavného mesta Tahiti Papeete a v 6:30 SEČ v rovnaký deň dorazil do Paríža. Stroj bol vo vzduchu necelých 16 hodín. Jednalo sa tiež o najdlhší domáci let, pretože Tahiti je súčasťou Francúzskej Polynézie, ktorá je francúzskym zámorským územím.

Let na vzdialenosť prekonal doterajší rekord spoločnosti Singapore Airlines, ktoré prevádzkujú linkové spojenie medzi Singapurom a mestom Newark blízkosti New Yorku, ktoré je dlhé 15 343 kilometrov. Spoločnosť Air Tahiti Nui uviedla, že na palube bola posilnená posádka vrátane štyroch pilotov, ktorí riadili stroj spoločnosti Boeing 787-9 Dreamliner. Lietadlo tak dlhú vzdialenosť zvládlo uletieť tiež kvôli tomu, že nebolo plné a malo preto nižšiu spotrebu paliva.

Iný rekord držia austrálske aerolínie Quantas, ktoré vypravili skúšobný priamy let z Londýna do Sydney. Letún prekonal necelých 17 800 kilometrov a vo vzduchu bol 19 hodín a 19 minút. Keďže ale na palube neboli platiaci zákazníci, nemožno ho počítať ako komerčný linkový let.