OTP Banka odchádza zo Slovenska, pretože sa banke v posledných rokoch nepodarilo zvýšiť podiel na trhu nad tri percentá. Za posledných päť rokov banka väčšinou na Slovensku vykazovala straty.

Týždenník TREND minulý rok zistil, že záujem o slovenskú bankovú sieť OTP prejavila ČSOB z belgickej skupiny KBC, ale aj Tatra banka z rakúskej skupiny RBI Group a skupina Penta, ktorá má na Slovensku pod kontrolou dva bankové domy.

V Slovinsku OTP vlani kúpila regionálnu divíziu francúzskej Société Générale. Teraz dúfa, že sa jej podarí zvýšiť podiel na trhu v strednodobom výhľade na 25 až 30 percent zo súčasných deviatich percent, dodal S. Csányi.

OTP prevádzkuje banky v 12 európskych krajinách. Má v pláne zvyšovať podiel na trhu v krajinách, v ktorých pôsobí, ale tiež expandovať do nových krajín, možno aj mimo Európu, napríklad do Ázie, vyhlásil podľa agentúry Reuters S. Csányi.

OTP Bank pôsobí na Slovensku od roku 2002, keď získala Investičnú a rozvojovú banku a premenovala ju. Odchod zo slovenského trhu zvažovala OTP už pred viac ako desiatimi rokmi, tieto plány kvôli globálnej finančnej kríze však zrušila.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.