Podľa informácii portálu Automotive News Europe od zdrojov zo zákulisia koncernu Volkswagen sa uvažuje o ukončení výroby modelu Passat sedan v Európe aj Amerike. Dôvodom je potreba automobilky sústrediť sa na elektromobily a SUV modely, uvádza portál.

Hoci informácie nešpecifikujú detaily týchto plánov, naznačujú, že automobilka by si mala na európskom trhu ponechať len výrobu Passatu v kombi verzii a to aj v roku 2023, keď sa avizuje začiatok výroby novej generácie Passatov v slovenskom podniku Volkswagen Slovakia.

Reálny dosah investície Volkswagenu ukáže čas
Neprehliadnite

Investícia automobilky Volkswagen na Slovensku bude beh na dlhú trať

Čo tieto plány môžu znamenať pre budúcu výrobu na Slovensku nie je celkom zrejmé. V hre tak môže byť aj scenár, že v tunajšom podniku sa bude vyrábať len kombi verzia. Portál Automotive News ďalej argumentuje tým, že táto verzia obľúbeného Passatu je totiž naďalej veľmi preferovaná najmä na nemeckom trhu, pre ktorý bude primárne určený.

Stále jednotka

Uvedené informácie ale nie celkom sedia s avizovanými plánmi pri nedávnom predstavovaní investície Volkswagenu na Slovensku, ktorá by mala v horizonte do roku 2025 dosiahnuť až takmer miliardu eur. Pravdou však je, že automobilka potvrdila len výrobu Passatu a bližšie nešpecifikovala, o aké jeho verzie pôjde.

Volkswagen Passat - v predaji na Slovensku
Zdroj: Volkswagen

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa