Fúziou by vznikol kolos ovládajúci viac ako polovicu trhu s pevnými linkami a mobilným volaním v krajine. Spoločnosť Orange v utorok uviedla, že rozhovory nie sú nijako časovo ohraničené a nič z nich vzísť nemusí.

Začiatok predbežných rokovaní s Orange potvrdila tiež spoločnosť Bouygues. V samostatnom vyhlásení uviedla, že sa zaujíma o príležitosti, ktoré by jej umožnili posilniť dlhodobú prítomnosť v telekomunikačnom sektore. Obe firmy podľa nej podpísali dohodu o mlčanlivosti.

Týždenník Le Journal du Dimanche uviedol, že Orange uvažuje o kúpe Bouygues Telecom za desať miliárd eur v hotovosti a v akciách. Prípadná transakcia by znížila počet hráčov na francúzskom trhu mobilných služieb zo štyroch na tri.

Bouygues Telecom vznikla v roku 1994, uškodil jej ale príchod mobilného operátora Free na začiatku roka 2012 na trh. Záujem o kúpu Bouygues Telecom, telekomunikačnej divízie konglomerátu Bouygues, minulý rok prejavil miliardár Patrick Drahi, ktorý vlastní francúzskeho káblového operátora Numericable-SFR. Šéf konglomerátu Martin Bouygues ale jeho ponuku v júni odmietol.

Zdroj agentúry Reuters v decembri uviedol, že šéf Orange sa zmienil o nových rokovaniach s Bouygues ohľadom budúcnosti jeho telekomunikačnej divízie na schôdzi vedenia.