Bezpečnostné opatrenia pri organizácií eventov
Pre organizátorov aj účastníkov bude dôležité sledovať a dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia pri organizácii a návšteve eventov. Nikto z nás nevie, aká situácia bude o mesiac alebo o rok, ale jedno je isté už teraz – digitalizácia a online priestor sú (nie len) pre eventový svet nevyhnutnou budúcnosťou, do ktorej sme kvôli pandémii „skočili“ skôr, ako sme všetci predpokladali. Korporátne spoločnosti však už dlhodobo idú cestou prísnych podmienok a nedovoľujú organizáciu akýchkoľvek eventov a väčšina svojim zamestnancom nedovoľuje ani účasť na hromadných podujatiach.

Presun stretnutí a meetingov do online prostredia
Obmedzenie služieb a eliminácia kontaktu s ľuďmi spôsobila, že obchod, biznis, vzdelávanie či kultúra si museli nájsť svoj priestor v online. Ľudia začali oveľa viac nakupovať cez e-shop, obchodní zástupcovia vymenili „face to face“ kontakt za Skype, Teams, Zoom či iné platformy. Online forma je momentálne najlepšia a najbezpečnejšia možnosť, ako sprostredkovať informácie vášmu klientovi. Za krátky čas sa z tejto formy vyprofiloval priestor plný možností, ktorý zahŕňa nie len webináre či konferenčné hovory.

Digitálne štúdio – skvelá náhrada za klasický event
Využitie digitálneho štúdia dáva klientovi priestor na organizáciu online konferencie alebo prezentáciu produktov s možnosťou online streamovania a priamou interakciou s publikom cez Sli.do, hlasovanie alebo Q/A. Vyššiu úroveň online konferencie ponúka technológia zeleného plátna – green screen. Ponúka totiž neobmedzené možnosti a širokú škálu kreativity. Vďaka digitálne vytvorenému pozadiu 3D modelom scény sa môže moderátor alebo speaker ocitnúť v akomkoľvek prostredí – doslova sa môže prechádzať po virtuálnej krajine. Ostatní účastníci online konferencie sa môžu pripojiť cez rôzne platformy a následne vedia byť tieto živé vstupy umiestnené do virtuálneho prostredia.

Online event ako nevyhnutná cesta?
Je samozrejmé, že osobný kontakt nenahradí žiadne technické zariadenie. Momentálne je však online forma nevyhnutnou cestou, ktorou sa pravdepodobne bude eventový a konferenčný segment uberať aj po skončení pandémie.