„Takmer všetci naši zákazníci prerušujú v apríli výrobu na dva až tri týždne. Robíme všetko preto, aby prepad našich tržieb neklesol pod 50 percent plánovaných objemov,“ uviedol hovorca PPS Group Ľuboš Schwarzbacher.

„U niektorých pracovníkov využijeme aj nariadenie dovoleniek a flexikonto. Vzhľadom na pesimistické vyhliadky našich zákazníkov na dlhšie obdobie sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhneme ani hromadnému prepúšťaniu. Urobíme však všetko na udržanie kvalifikovaných zamestnancov, avšak určujúcim faktormi bude dĺžka trvania krízy a likvidita,“ pripomenul.

Ohlásené opatrenia vlády chcú v spoločnosti využiť maximálne. „Z nášho pohľadu ide však o kozmetické opatrenia. Obávame sa toho, že nie sme dosť malí, aby nám štát mohol pomôcť, a ani dosť veľkí, aby s nami musel rokovať individuálne. Budeme preto najpravdepodobnejšie hľadať vlastné riešenia,“ konštatoval hovorca spoločnosti.

Vedenie spoločnosti sa pred niekoľkými dňami dohodlo s odborármi na náhrade mzdy vo výške 60 percent pre zamestnancov, ktorí budú musieť pre ekonomické dosahy pandémie zostať v najbližších mesiacoch doma.

Takých je tento týždeň podľa predsedu tamojších odborov Stanislava Ľuptáka asi 150. „Ak by však malo dôjsť aj k hromadnému prepúšťaniu, musí vedenie firmy tento krok prerokovať s nami,“ dodal.