Prečo je Reado prvou voľbou pri predaji nehnuteľnosti?

Ak chcete predať nehnuteľnosť, Reado Vám nielen pomôže spraviť prvý krok, ale aj uskutočniť predaj podľa Vašich predstáv. Reado nie je realitná kancelária ani len realitný portál. Reado ponúka nový spôsob predaja a kúpy nehnuteľnosti. Na Reado naši klienti získajú na úvod okamžité a bezplatné ocenenie vyplnením základných informácií o ich nehnuteľnosti. Pomocou nášho unikátneho valuačného modelu, ktorý nepretržite analyzuje dáta z realitného trhu, sme schopní poskytnúť klientovi instantné ocenenie. Následne si klient vyberie preferencie predaja: či chce predať nehnuteľnosť najvýhodnejšie alebo potrebuje predať okamžite.

Ako prebieha samotný predaj nehnuteľnosti?

Reado spolupracuje s najlepšími realitnými maklérmi. Preto klient nepredáva nehnuteľnosť len cez jedného makléra alebo jednu realitnú kanceláriu, ale cez sieť tých najlepších na trhu. Tým, že maklér si vyberá nehnuteľnosť, ktorú vie predať podľa klientových preferencií, tak Reado zabezpečí ten najvýhodnejší predaj.

Reado k tomu realitným maklérom poskytuje dáta, analýzy a inovatívne technológie, ktoré im umožňujú predávať efektívne za čo najlepšiu cenu, ktorá reflektuje požiadavky klienta.

Ak klient potrebuje predať rýchlo a nechce svoju nehnuteľnosť verejne inzerovať, absolvovať obhliadky a čakať na predaj, Reado v spolupráci s inštitucionálnymi investormi nehnuteľnosť kúpi okamžite. Samozrejme, nie každá nehnuteľnosť je kvalifikovaná na okamžitý výkup, ale snažíme sa spoločne s klientmi nájsť ideálne riešenie, ktoré uspokojí ich potreby.

Ilustračné foto
Zdroj: Reado
Ilustračné foto

Je možné aj nájsť novú nehnuteľnosť na Reado?

Reado umožňuje klientom aj nájsť a porovnať novú nehnuteľnosť počas toho, ako predávame ich aktuálnu nehnuteľnosť. Reado pri tom využíva opäť moderné technológie, pomocou ktorých záujemca o kúpu nájde vysnívanú nehnuteľnosť, ktorá spĺňa nie len rozpočtové kritéria, ale vyhovuje aj iným parametrom, ako napríklad kvalita životného prostredia, občianska vybavenosť alebo doprava k vybraným bodom záujmu.

V prípade, že klient našiel novú nehnuteľnosť, nechce ju stratiť, ale chce počkať až predáme jeho aktuálnu nehnuteľnosť, Reado nehnuteľnosť prenajme dovtedy, kým klient získa finančné prostriedky za predaj aktuálnej nehnuteľnosti. To umožňuje klientom presťahovať sa do nového počas toho, ako predávame jeho aktuálnu nehnuteľnosť.

Záujemca o kúpu nehnuteľnosti môže využiť aj štandardný postup kúpy nehnuteľnosti. Reado poskytuje klientom bezplatné právne a finančné poradenstvo a množstvo ďalších výhod, aby sme im umožnili splniť si sen o bývaní.

Čo ak som realitný maklér a mám záujem stať sa partnerom Reado?

Aj napriek novým inováciam, realitný makléri stále hrajú dôležitú rolu pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Kúpa nového domova je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote a potrebujete odborného poradcu, ktorý Vám pomôže splniť Vaše sny o bývaní.

Reado spolupracuje len s najlepšími maklérmi, ktorí dokážu Vašu nehnuteľnosť predať za čo najlepšiu cenu alebo Vám pomôžu zrealizovať potrebu nového bývania.

Reado je katalyzátorom pozitívnej zmeny na realitnom trhu a nemáme ambíciu substituovať činnosť maklérom, práve naopak, Reado umožňuje maklérom poskytovať najlepšie realitné služby.

Prostredníctvom nášho partnerského programu makléri získajú nové príležitosti, zvýšia objem predaja a Reado im poskytne aj inovatívne technológie na dosiahnutie cieľov.

Ilustračné foto
Zdroj: Reado
Ilustračné foto

Môžu sa zapojiť aj investori?

Spolupracujeme s inštitucionálnymi investormi, spoločne s ktorými sme schopní nehnuteľnosť vykúpiť do 48 hodín, v prípade, že predávajúci potrebuje predať nehnuteľnosť okamžite. Nezameriavame sa na takzvané distresované situácie, ale na predávajúcich, ktorí chcú použiť finančné prostriedky za predaj na kúpu novej nehnuteľnosti.

Investori s Reado získavajú diskontované investičné príležitosti, vyššiu likviditu a diverzifikáciu portfólia. Investori môžu nehnuteľnosti predať spätne na trhu alebo prenajať, a tak dosiahnuť ešte vyšší výnos. Priemerný výnos pre investorov, ktorí nehnuteľnosť kúpia a prenajmú na rok je medzi 10% - 12% bez započítania zhodnotenia spôsobeného nárastom cien nehnuteľností.

Nedávano Ste dokončili už druhú investíciu, o ktorej sme informovali aj v TRENDe. Môžete nám k tomu prezradiť viac?

V spolupráci s naším prvým investorom, českým fondom Lighthouse Ventures, sme úspešne sfinalizovali aj druhú investíciu od nového slovenského investičného fondu. Po vstupe nových partnerov vznikla PropTech Group, ktorej súčasťou je okrem platformy Reado aj City Performer, ktorý poskytuje realitným maklérom okamžité analýzy realitného trhu. Nová investícia nám umožní expandovať nielen na slovenskom a českom trhu a poskytovať najlepšie služby pre kupujúcich, predávajúcich, maklérov a investorov.