V novom centre však nepôjde o zdieľané služby. Bude to nová inovačná základňa na výskum a vývoj, ktorá začne riadiť dátové a digitálne ambície spoločnosti vo farmaceutickom priemysle.

Po podpise nájomnej zmluvy so spoločnosťou YIT sa jej sídlom stane budova ikonickej Pradiarne 1900, kde inovačné centrum plánuje spojiť najnovšie dizajnové trendy s technickými štandardmi a vytvoriť tak moderný a príjemný pracovný priestor. Mnoho šikovných technologických talentov bude môcť v Bratislave rozvíjať svoje znalosti, čím chce Takeda naďalej napĺňať svoje záväzky voči pacientom, ľuďom a planéte.

Výberový proces v plnom prúde

„Je vzrušujúce vidieť, ako inovačné centrum ožíva. Je to výsledok našej investície a zamerania na dáta a digitál. Svojim ľuďom dávame možnosť inovovať, nadväzujeme strategické spolupráce, či už ide o popredných poskytovateľov cloudu, alebo začínajúce firmy v oblasti digitálneho zdravia, a to všetko s cieľom transformovať našu spoločnosť a kultúru,“ uvádza riaditeľ pre dáta a technológie Gabriele Ricci.

„Bratislava sa pre firmu stane miestom, ktoré bude určovať digitálnu transformáciu celej globálnej spoločnosti.“
Gerardo Di Leo, viceprezident spoločnosti Takeda

Takeda chce inovačné centrum otvoriť už onedlho, symbolicky pri príležitosti Svetového dňa zdravia 7. apríla 2022. Zároveň predpokladá, že v nasledujúcich dvoch rokoch v ňom vytvorí tristo pracovných pozícií. V plnom prúde je už výberový proces pre dátových analytikov, programátorov, cloudových, mobilných, automatizačných vývojárov a biznisanalytikov, UX/UI dizajnérov a architektov so zameraním na dátové, cloudové a digitálne služby.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa