Lokalita Nová Linčianska volala po modernizácii už istý čas. Spoločnosť ISMONT vidí v tejto časti Trnavy veľký potenciál, a preto sa rozhodla pre výstavbu projektu OC ISLAND. Na mieste vznikne množstvo administratívnych priestorov i obchodných prevádzok, ktoré v tejto lokalite chýbali a ľudia museli za nimi cestovať.

OC ISLAND je výnimočné tým, že je to obchodné centrum pod holým nebom. Vytvára dojem centra mesta, kde zákazník nestrávi všetok čas v uzavretom priestore. Bolo navrhnuté tak, aby čo najlepšie splynulo s okolitým prostredím.

Už na prvý pohľad upúta nadčasovým dizajnom. Množstvo drevených prvkov a veľkých sklenených plôch v kombinácii so zelenými strechami a zeleňou v areáli vyvolajú príjemný a harmonický pocit. Spojenie pracovného prostredia s voľnočasovými aktivitami vytvorí priestor na život všetkých, ktorí neradi strácajú čas presúvaním po meste.

Moderné administratívne a obchodné centrum OC ISLAND bude novou „hlavnou ulicou“ v mestskej časti Nová Linčianska v Trnave, kde ľudia pocítia skutočný pocit komunity a spolupatričnosti.

OC ISLAND sa popýši skvelou polohou a je pripravené stať sa domovom pre všetkých, ktorí sa tu rozhodnú pracovne žiť alebo si ho obľúbia ako príjemné miesto na nákupy, zábavu či relax. Pridaná hodnota OC ISLAND nie je len vo vizuálnom stvárnení. Tento projekt myslí aj na vyššie potreby ľudí, ako sú len bežné nákupy.

V modernom centre v Trnave ľudia pocítia skutočný pocit spolu-patričnosti a komunity.
 

Farmárske trhy prinesú do OC ISLAND kus tradície a poctivej práce slovenských a lokálnych výrobcov a pestovateľov. Bude to miesto, kde návštevník nájde priestor na aktívny i pasívny oddych a kde si bude môcť urobiť pauzu v ktorejkoľvek z oddychových zón.

Obchodné centrum je navrhnuté tak, aby ponúklo možnosti pre ambulancie lekárov, advokátske kancelárie, fyzioterapeutov, masérov a fitnescentrum. Cieľom OC ISLAND je priniesť obyvateľom okrem iného široké možnosti smerované k zdraviu a zdravému životnému štýlu. Projekt naplní očakávania i náročnejších návštevníkov.

Administratívna časť OC ISLAND je atraktívna súčasť projektu pre tých, ktorí si potrpia na výnimočné a nadčasové miesto na rozvoj svojho biznisu i kariéry. Kancelárske priestory pre obchodné spoločnosti a firmy budú veľmi flexibilné a bude možné ich dispozične upraviť vždy podľa konkrétnych požiadaviek klienta, ktorý sa pre tento projekt rozhodne. Moderné, vzdušné a presvetlené kancelárie budú spĺňať prísne certifikačné kritériá.

OC ISLAND, Trnava
Zdroj: OC ISLAND

Okrem inteligentných technológií v celej budove ku kvalitnému a príjemnému pracovnému prostrediu pridá samotná poloha projektu, dobrá dostupnosť a napojenie na D1 a R1, bezproblémové parkovanie a služby obchodného centra i oddychové zóny.

V administratívnej budove bude priestor pre menšie kongresové miestnosti na krátkodobý prenájom, priestor pre notára i právnika. Čerešničkou majú byť aj ateliéry pre fotografa, projektantov a architekta.

OC ISLAND robí jedinečným

• Architektúra a dizajn

Ako obchodné centrum pod holým nebom si prepožičiava atmosféru centra mesta a do celkového dizajnu zahŕňa inštaláciu rastlín a stromov, zelených striech, drevených dizajnových prvkov a veľa skla. Projekt vďaka spomínaným prvkom dokonale zapadá do prirodzeného prostredia, do ktorého je vsadený. Prírodnú atmosféru ešte viac umocní plánovaný park, ktorý sa má v budúcnosti nachádzať v susedstve obchodného centra.

• Lokalita

Pri výstavbe projektu spoločnosť ISMONT myslí na mestské zoskupenie a región, ktorý svojou zaujímavou lokalitou ponúka výrazné príležitosti na rast v rozvíjajúcej sa industriálnej zóne, ale aj v developerskej oblasti novostavieb, ktorá prináša nadštandardnú kúpnu silu. Poloha projektu je kľúčová a spolu s ňou i jeho diferencovaný dizajn a štruktúra.

• Doprava

Jednoduchý a rýchly prístup k projektu OC ISLAND mu pridáva na atraktivite. Bezproblémový prístup pri vstupe do mesta z dvoch najfrekventovanejších ciest na západnom Slovensku D1 a R1 – z Bratislavy, z Nitry, z Trenčína – s budúcim napojením na južný obchvat mesta. Projekt myslí aj na pohodlné parkovanie návštevníkov v podzemných priestoroch a na vonkajších parkovacích plochách. Cyklotrasa je už zakomponovaná priamo v projekte.

• Ponuka

OC ISLAND je praktický i z pohľadu toho, čo všetko v ňom dokáže návštevník nájsť. Potraviny, drogéria, pekáreň, bistro, kaviareň, reštaurácia, lekáreň a ďalšie predajne so spotrebným alebo s módnym tovarom nebudú chýbať.

• Technológie

Cieľom projektu je zapájať zákazníkov do diania v obchodnom centre prostredníctvom pútavého obsahu. OC ISLAND prinesie možnosti vytvárania hlbších väzieb s návštevníkmi prostredníctvom sociálnych médií, ako aj vernostných programov. Technológia bude napríklad použitá na riešenie jednej z najväčších výziev, ktorým zákazníci čelia – hľadanie parkovania. Senzory umiestnené na parkoviskách zisťujú, koľko miest je k dispozícii na každej úrovni, a poskytujú vodičom vizuálne indikátory.

Benefity projektu

•  Biznis na skvelej adrese Veľkou výhodou projektu, prečo by ho mali zákazníci a firmy vyhľadávať, je práve vynikajúca dostupnosť a napojenie na R1 a D1, cyklotrasa a pripravované napojenie na južný obchvat Trnavy.

•  Flexibilita priestorov Každý priestor je navrhnutý tak, aby sa dal dodatočne prispôsobiť individuálnym požiadavkám klienta. Stačí, aby si vybral ten, ktorý mu najviac vyhovuje.

•  Dostatok parkovacích miest Súčasťou projektu je vonkajšie i podzemné parkovanie vybavené indikátormi voľných miest a nabíjacími stanicami pre elektromobily.

O spoločnosti ISMONT

Značka pôsobí na trhu viac ako 11 rokov. Za ten čas spoločnosť rozšírila svoje portfólio služieb aj o činnosti, ktoré nesúvisia priamo so stavebníctvom. Prostredníctvom svojich služieb ako celku sa snaží a chce byť prínosom pre daný región i pre spoločnosť ako celok. Po týchto zmenách prišiel na rad i redizajn značky a celej vizuálnej identity spoločnosti.

Doposiaľ sa ISMONT so svojimi projektmi sústredil na západnú časť Slovenska, najmä na Bratislavu a okolie. Najvýraznejší záujem mal vo výstavbe rezidenčných projektov, no úspešne stojí aj za niekoľkými polyfunkčnými budovami. Pri každej výstavbe dbá na to, aby projekty boli zaujímavé z hľadiska nízkych nákladov, dispozičných riešení aj dizajnu.

Projekty spoločnosti ISMONT stoja často na okrajoch miest a obcí zámerne. Spoločnosť sa aj takto snaží zveľadiť a zatraktívniť prostredie pre obyvateľov lokality. Uvedomuje si, že občianska vybavenosť je jeden z najdôležitejších aspektov, na ktoré pozerajú nielen obyvatelia, ale i záujemcovia o bývanie. S vyvíjajúcim sa realitným trhom a cenami nehnuteľností je nové a moderné bývanie stále žiadané vo všetkých kútoch Slovenska. Preto ISMONT vytvára príležitosti a plánuje výstavbu napríklad i v Banskobystrickom a Popradskom kraji.

Spoločnosť ISMONT je pružná a flexibilná. Nielenže vytvára bývanie v žiadaných lokalitách, ale ho aj prispôsobuje individuálnym požiadavkám klientov. ISMONT ako významný developer plánuje i ďalšiu výstavbu. V súčasnosti sú rozpracované projekty Riviera Nitra, Opál Jarovce, Istrica Banská Bystrica či V korunách Miloslavov. V Miloslavove vzniká i projekt Byty Broskyňová. V Trnave pracuje na projekte Miko II a v Stupave na projekte Noemis. Vzhľadom na to, že s dopytom rastú i nároky ľudí, ISMONT myslí pri výstavbe bytov i na obohatenie o služby, obchody, infraštruktúru, detské ihriská či oddychové zóny. Zároveň sa odvážne púšťa do aktivít v oblasti spoločenskej zodpovednosti (CSR).

Spoločnosť ISMONT podporuje a buduje verejnoprospešné projekty v oblasti športu, zdravia či kultúry. Finančne prispieva na športové kluby, opravy štadiónov, budovanie detských ihrísk i knižníc. Podieľa sa na rekonštrukcii onkológie či sociálnych zariadení v rámci gynekológie vo Fakultnej nemocnici v Trnave a v podobnom duchu plánuje v rámci svojich CSR aktivít pokračovať v budúcnosti.

Tento článok oznáčený We know how vznikol v spolupráci s komerčným partnerom. Redakcia nie je jeho autorom, ale obsah článku považuje za prínosný pre čitateľa.