Rozšírenie fabriky súvisí podľa obchodného riaditeľa Romana Vachalu so zámerom firmy ponúknuť zákazníkom nielen samotné svietidlá, ale aj komplexné riešenia na kľúč. V súčasnosti SEC vyrába núdzové a interiérové svietidlá, no hlavným produktom je interiérové osvetlenie pre hromadné dopravné prostriedky, najmä vlaky.

Medzi zákazníkov spoločnosti SEC patria koncerny ako Siemens, Bombardier alebo česká Škoda Transportation. Na export smeruje 96 percent produkcie podniku.

Získať komplexnosť

„Cítime, že trh rastie. Zákazníci zároveň zmenšujú počet dodávateľov, od ktorých však očakávajú dodávky komplexných riešení. Napríklad pri vlakových vagónoch nechcú len dodávku stropných svietidiel, ale komplet celého stropu,“ hovorí R. Vachal. Firma SEC preto podľa jeho slov v minulom roku posilnila aj konštrukčné oddelenie, investovala do softvérového vybavenia a prešla aj potrebnou certifikáciou pre lepenie.

Aktuálna investícia má za cieľ posilniť už existujúce výrobné kapacity a zároveň sa pripraviť na možné komplexné zákazky. SEC k svojmu závodu v nitrianskej mestskej časti Horné Krškany pristaví novú montážnu halu spolu s ďalšou lakovňou a potrebnou administratívou. S výstavbou chcú začať v druhej polovici tohto roka.