A veľmi rýchlo si tento fakt uvedomíme v momente, ak svoju prácu stratíme. Vytvárať si ale ideálne podmienky na vlastnú sebarealizáciu a zabezpečenie, nie je na úkor sebaúcty správne. Peniaze predsa len nie sú všetko.

„Bez práce ale zasa nie sú ani koláče.“ Bez dobre plateného zamestnania dlho fungovať nedokážete. Preto, nech sú dôvody prepustenia z práce akékoľvek, snažte sa nájsť v živote nový smer, ktorý vám na zabezpečenie modernej interiérovej dlažby alebo uspokojenie iných dôležitých potrieb, vytvorí ideálne podmienky.

Ako začať znovu?

Ak máte pocit, že prepustenie bolo spravodlivé, pokračujte v hľadaní nového zamestnania. Vytvorte si cez Europass online životopis, stiahnite ho do počítača alebo mobilu a vďaka kvalitným tonerom Canon v tlačiarni vytlačte.

Ak si myslíte, že ste v práve, zvážte, aké možnosti máte k dispozícii, napríklad nárok na odstupné. Ak si to môžete dovoliť, porozprávajte sa s právnikom alebo navštívte online občiansku poradňu. Môžete sa skúsiť obrátiť aj na súd, posúdenie práv však môže byť drahé a časovo náročné.

Pokiaľ ste boli zamestnaní dlhšie ako dva roky, je možné využiť na pár mesiacov aj podporu v nezamestnanosti. Čím kratšie ale budete sedieť doma so založenými rukami, tým ľahšie sa vám bude vstupovať do nových dverí.

Doplňte si vzdelanie

Zvyšuje ľudský kapitál a vaše šance na trhu práce, a to bez ohľadu na váš vek. Skvelá vec je absolvovanie jazykového kurzu a nadobudnutie nových cudzojazyčných schopností, vďaka ktorým vám bude svet a jeho možnosti oveľa bližšie.

Pokiaľ ste sa rozhodli mieriť vyššie a chcete, či potrebujete k vysnívanej práci získať vysokoškolský titul, môžete pri vypracovaní náročnej diplomovej práce využiť pomoc a sústrediť sa tak viac na prepojenie teórie s praxou. Školu potom zvládnete, ako sa hovorí „ľavou zadnou“.

Nájdite si prácu n internete

Pokiaľ sa nemôžete uplatniť vo svete reálnom, skúste si overiť svoje šance na úspech v tom virtuálnom. Vek je tu len číslo a všetkých zaujímajú najmä vaše schopnosti. Aby bol ale štart v online podnikaní jednoduchší, využite pri propagovaní svojich služieb alebo produktov účinnú reklamu Google.

Ale pozor! Napriek tomu, že internete doslova „hltáme“, nie každý je online. Občas sa preto budete musieť predať aj na špeciálnych podujatiach a využiť pritom napríklad výhodné kongresové služby Žilina či osloviť iné eventové agentúry.

Nezabudnite, že iba s dobrým zamestnaním a platom si budete môcť splniť svoje túžby. Uspokojiť a zabezpečiť najmladších členov rodiny. Platiť účty a nájom, či kupovať to najkvalitnejšie jedlo na stôl.