Najnovšie údaje Štatistického úradu SR naznačujú, že priemyselná produkcia zaznamenala najmä koncom roka výraznejšie oživenie.

Čísla potvrdzujú, že napriek tomu, že toto hospodárske odvetvie utrpelo vplyvom pandémie nového koronavírusu a s ňou spojených obmedzení výrazné prepady, darí sa mu zotavovať pomerne rýchlo.

Richard Sulík
Neprehliadnite

O budúci priemyselný park v Rimavskej Sobote už majú záujem dvaja investori, informoval Sulík

Priemyselná produkcia sa totiž po nepriaznivom vývoji počas takmer celého minulého roka oživila a už v decembri 2020 priemysel rástol druhý mesiac za sebou, a to po deviatich mesiacoch poklesu. Medziročne pritom rast dosiahol 6,8 percenta.

Silný december 

O vyšší medziročný rast produkcie priemyslu v posledný mesiac minulého roka sa zaslúžilo viacero odvetví. Celkovo vykázalo vyššiu produkciu až 10 z 15 zložiek priemyslu. Už tradične najvplyvnejšou bola výroba vozidiel.

Hoci tento segment musel počas prvých mesiacov pandémie uzatvoriť na niekoľko týždňov fabriky a počas celého roka zápasil aj s výpadkami na strane odbytu, produkcia vzrástla v decembri o 9,9 percenta. Ani tento výkon ale nedokázal korigovať výrazný prepad z celého roka, keď sa výroba áut prepadla o 16,4 percenta.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa