O predaji Fincentra sa špekulovalo už pred rokom, aj keď sa spomínali skôr bankoví partneri, napríklad Intesa Sanpaolo, ktorá na Slovensku vlastní VÚB. Nakoniec sa novým vlastníkom stanú Švajčiari.

„Aktivity spoločnosti Fincentrum dobre doplňujú lokálnu ponuku spoločnosti Swiss Life Select,“ hovorí hovorí predseda dozornej rady Swiss Life Select CZ a člen predstavenstva Swiss Life Group Nils Frowein, Verí, že spolu lepšie využijú trhový potenciál.

Skupina Fincentrum bola založená v roku 2000, v Česku a na Slovensku má viac než než dva a pol tisíca poradcov. Jej obrat presahuje na oboch trhoch 1,6 miliardy českých korún (62 miliónov eur), tri štvrtiny z toho dosahuje v Česku. „Som hrdý na to, čo spoločnosť Fincentrum dokázala. Za posledných 18 rokov sme sa stali renomovanou firmou, ktorá akvizíciou spoločností Swiss Life Group vstupuje na medzinárodný trh,“ povedal zakladateľ a riaditeľ Fincentra Petr Stuchlík. Verí, že týmto sa ešte posilní pozícia Fincentra na trhu.

Na Slovensku je Fincentrum podľa obratu štvrtý najväčší distribútor finančných produktov, je však najväčším predajcom hypoték.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa