Rodina sa už na prelome predminulého a minulého roka pustila do rozsiahlej rekonštrukcie budovy kežmarskej pradiarne ľanu, ktorá vznikla pred 160 rokmi ako jeden z najmodernejších priemyselných závodov vtedajšieho Uhorska. Vďaka dodnes zachovanej architektúre bola vyhlásená aj za kultúrnu pamiatku.

Zrekonštruovaná pradiareň sa stane novým domovom nielen pre produkciu Tatranských čajov, ale rodina Semeňákovcov v nej vybuduje aj turistické atrakcie na lepšie zviditeľnenie svojich produktov.

K výrobe aj zábava

Semaňákovci pôsobili v menšej časti tohto historického priemyselného areálu so svojimi likérmi a liehovinami aj doteraz. Ešte donedávna bol v pradiarni nasťahovaný aj nemecký výrobca komponentov pre počítadlá, časovače, regulátory či tlačiarne Hengstler.

Potom, čo sa Nemci presťahovali do novej fabriky, si rodina celý areál odkúpila a ide mu dať aj nový rozmer. Po rekonštrukcii nebude k dispozícii iba pre výrobu, ale aj pre bežnú verejnosť.

Najsilnejšie slovenské alkoholy sa sťahujú do vynovenej kultúrnej pamiatky

Ján a Erik Semaňákovci, Karloff Zdroj: Ivan Fleischer

Hlavná budova pradiarne síce bude slúžiť pre samotnú výrobu Karloffu, no v nej umožní aj exkurzie. Semaňákovci zrekonštruujú i starý komín, ktorý chcú sprístupniť ako turistickú vyhliadku. V areáli má vzniknúť

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa