Pohľad na aktuálnu situáciu na rezidenčný trh hlavného mesta hovorí o nedostatku nových bytov, čo spôsobuje, že tie najzaujímavejšie sa predávajú ako teplé rožky. 

Najväčší záujem je dlhodobo o dvojizbové a trojizbové byty, menším počtom výmerou rozľahlejších jednotiek cielia developeri, nie vždy však nájdu kupca ihneď. V niektorých projektoch sa byty či mezonety na najvyšších podlažiach predávajú aj dlhé mesiace. 

TREND Reality sa pozrel na aktuálne novostavby v Bratislave a ceny najdrahších bytov v nich. Do rebríčka sa spravidla dostal len jeden byt z daného rezidenčného súboru, v opačnom prípade by hrozilo, že zastúpené v prehľade by boli len dva projekty. Ďalším kritériom bolo, aby mal celý projekt aspoň dvadsať bytových jednotiek.

Eliminovali sa tým malé projekty v lukratívnych lokalitách, ktoré často nezverejňujú ceny a nemajú ani oficiálnu stránku. V prehľade sú zároveň iba byty bez predošlého majiteľa, teda priamo z ponuky developera. 

Na trh sa v približne rovnakom čase dostalo viacero prémióvých projektov centre mesta. Ďalšie sa pritom ešte pripravujú. 

Najdrahšie byty majú spoločné menovatele. Potenciál do vysokej miery určuje lokalita, kvalita prevedenia rezidenčného projektu a umiestnenie bytovej jednotky v rámci neho, kde sa preferuje dostatok súkromia.

Dôležitou súčasťou je aj samotné dispozičné riešenie bytu. Jeho hodnotu vedia značne navýšiť aj jedinečné výhľady, ktoré sú veľmi žiadané.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa