Pohľad na aktuálnu situáciu na rezidenčný trh hlavného mesta hovorí o nedostatku nových bytov, čo spôsobuje, že tie najzaujímavejšie sa predávajú ako teplé rožky. 

Najväčší záujem je dlhodobo o dvojizbové a trojizbové byty, menším počtom výmerou rozľahlejších jednotiek cielia developeri, nie vždy však nájdu kupca ihneď. V niektorých projektoch sa byty či mezonety na najvyšších podlažiach predávajú aj dlhé mesiace. 

TREND Reality sa pozrel na aktuálne novostavby v Bratislave a ceny najdrahších bytov v nich. Do rebríčka sa spravidla dostal len jeden byt z daného rezidenčného súboru, v opačnom prípade by hrozilo, že zastúpené v prehľade by boli len dva projekty. Ďalším kritériom bolo, aby mal celý projekt aspoň dvadsať bytových jednotiek.

Eliminovali sa tým malé projekty v lukratívnych lokalitách, ktoré často nezverejňujú ceny a nemajú ani oficiálnu stránku. V prehľade sú zároveň iba byty bez predošlého majiteľa, teda priamo z ponuky developera. 

Na trh sa v približne rovnakom čase dostalo viacero prémióvých projektov centre mesta. Ďalšie sa pritom ešte pripravujú. 

Najdrahšie byty majú spoločné menovatele. Potenciál do vysokej miery určuje lokalita, kvalita prevedenia rezidenčného projektu a umiestnenie bytovej jednotky v rámci neho, kde sa preferuje dostatok súkromia.

Dôležitou súčasťou je aj samotné dispozičné riešenie bytu. Jeho hodnotu vedia značne navýšiť aj jedinečné výhľady, ktoré sú veľmi žiadané.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa