„Si predstav, že tomu Žigovmu človekovi sme zaplatili necelých 400-tisíc eur, … že neoficiálne vybaví dotáciu … na 2,5 milióna eur...“, hovorí F. Oravec, v nahrávke, ktorú poskytli médiám predstavitelia skupiny ESIN, ktorá je s farmárom už dlhšie v sporoch o pôdu.

Samotnú skupinu spriaznenú s väčšou investičnou skupinou J&T pritom takisto vyšetrujú pre možný subvenčný podvod, keďže údajne chcela čerpať agrodotácie na pôdu, ktorá jej nepatrila.

Zásterka s predraženými poradcami

Predstavitelia ESIN-u s nahrávkou predstúpili pred novinárov na stredajšej tlačovej konferencii s tým, že má pochádzať z policajného vyšetrovania iného prípadu, v ktorom bol zapletený F. Oravec. Polícia ju mala zaistiť u jedného z jemu blízkych ľudí, ktorý mu mal pomáhať pri inej trestnej činnosti. Konkrétne pri zabezpečovaní nástražných výbušných systémov, ktoré mali zastrašiť a ohroziť ľudí z ESIN-u.

Ešte pred prezentáciou nahrávky na tlačovku v jednom z bratislavských hotelov dorazil samotný F. Oravec so skupinou spriatelených farmárov. Hlasno prejavovali nespokojnosť s fungovaním domáceho poľnohospodárstva aj s tým, ako sa k nim ESIN správa v lokalitách, kde farmárčia.

Novinári boli svedkami prekrikovania. Predstavitelia ESIN-u a neskôr aj vedenie hotela F. Oravca i jeho troch jeho spoločníkov dlhšie upozorňovali, aby tlačovú besedu nerušili, a aby ju opustili. Následne hotel privolal políciu. Keď ani na jej výzvy skupina farmárov nereagovala, situácia sa vyhrotila tak, že polícia vzpierajúceho sa F. Oravca a jeho spoločníkov vyviedla z hotela aj za použitia donucovacích prostriedkov.  

V samotnej nahrávke, ktorú TREND uverejňuje v tomto článku nižšie, jej aktéri hovoria aj o tom, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa